قالب وردپرس فروشگاهی
خانه / گرجستان / تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان
ثبت ازدواج در گرجستان

تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان

تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان ، سوال بسیاری از کاربرای چگونگی تحصیل در گرجستان است در این محتوا در مورد دانشگاه قفقاز رشته های تحصیلی ، هزینه ها ، زبان مورد نیاز و … توضیحات جامع داده شده است.

 

دانشگاه قفقاز در گرجستان

 

تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان

 

نام دانشگاه: دانشگاه قفقاز

تاریخچه و زمان تأسیس دانشگاه:

تاریخچۀ دانشگاه قفقاز در سال 1998 زمانی آغاز شد که دولت آمریکا از طریق کمک‌هزینه‌ای از جانب اوراسیا (اروپا-آسیا) و آژانس اطّلاعاتی ایالات متّحدۀ آمریکا ، با همکاری دانشگاه ایالت گرجستان در دانشکدۀ بازرگانی قفقاز سرمایه‌گذاری کرد و اوّلین تحصیلات بازرگانی به سبک غربی را در گرجستان معرّفی کرد. دانشگاه قفقاز در سال 2004 بر پایۀ دانشکدۀ بازرگانی تأسیس شد. دانشکدۀ بازرگانی قفقاز پس از آغاز فعّالیّت خود در سال 1999 اوّلین برنامه‌های کارشناسی مدیریّت بازرگانی، کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی و دکترای خود را راه‌اندازی کرد و پس از آن دانشگاه قفقاز را به عنوان یک مؤسّسۀ تحصیلات عالی خصوصی در سال 2004 تأسیس نمود. این دانشگاه مطابق با قوانین و مقرّرات گرجستان به فارغ‌التّحصیلان خود مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا می‌دهد.

امروزه دانشگاه قفقاز دانشکده‌های بازرگانی، حقوق، رسانه، فناوری، مدیریّت، علوم انسانی و اجتماعی، توریسم، اقتصاد، پزشکی و خدمات مراقبت‌های پزشکی را دارد. دانشکده‌‎های جدید سینما و پزشکی قفقاز به کمک ترکیبی از برنامۀ درسی خوب طرّاحی‌شده و هیئت علمی برجسته با صلاحیّت دانشگاهی و تجربۀ عملی که لازمۀ ارائۀ تحصیلات عالی است، آموزشی با کیفیّت بالا و در سطح جهانی فراهم می‌کند. برنامه‌های درسی این دانشگاه از طریق شرکت در برنامه‌های بین‌المللی و ملاقات با استادها حمایت می‌شوند. روش‌های تدریس جذّابی استفاده می‌شوند که با تجربۀ تخصّصی و برنامه‌های مبادله هم برای دانشجویان و هم برای پژوهشگران پشتیبانی می‌شوند. سخنرانان و اساتید بین‌المللی واجد صلاحیّت و حرفه‌ای درس‌ها را ارائه می‌دهند که آماده‌سازی متخصّصین آموزش‌دیده در رشته‌های مختلف را تضمین می‌کند.

بعد از خواندن ادامه مقاله حتما از طریق لینک زیر ارتباط بگیرید :

تماس با مشاورین امین گرجستان

کشور: گرجستان
شهر: تفلیس
شعبه‌ها: «شعبۀ باتومی دانشگاه قفقاز»
محل و فضای مفید: دانشگاه قفقاز در منطقه‌ای به مساحت 17،000 مترمربّع قرار دارد که 11،000 مترمربّع آن فضای مفید ساختمان دانشگاه است.
نوع دانشگاه: خصوصی

آیا وزارت آموزش و علوم گرجستان دانشگاه قفقاز را تأیید می‌کند؟
بله، وزارت آموزش و علوم گرجستان دانشگاه قفقاز را تأیید می‌کند. علاوه‌براین، وزارت آموزش و علوم گرجستان همۀ برنامه‌های این دانشگاه را تأیید می‌کند.

 

 

دانشگاه قفقاز یک مؤسّسۀ آموزشی پیشرو است که تأکید اصلی آن بر تحقیق و پیشرفت علمی مستمر است. بنابراین، دپارتمان علمی بازویی است که بخش عمده‌ای از تحقیقات مفهومی و تجربی را در دانشگاه قفقاز مدیریّت و هدایت می‌کند. هدف دپارتمان آموزشی تجزیه و تحلیل الویّت‌های پژوهش و هدایت تحقیق‌های مناسب است، طوری که درک افراد از نقش و تأثیر تجارت شرکتی بر جامعه و محیط را افزایش داده و راه‌حل‌های مدیریّتی برای مشکلات پیش‌آمده را توسعه دهد.
دپارتمان علمی فعّالانه با سازمان‌های مختلف بین‌المللی و محلّی همکاری می‌کند و پژوهش را به عنوان بخشی از پروژه‌های بسیار جهانی هدایت می‌نماید. فعّالیّت‌های دپارتمان شامل سازمان همایش‌های سالانۀ علمی و بین‌المللی مختلف که متخصّصان را از سراسر جهان جذب می‌نماید نیز می‌شود. برنامه‌ها و پروژه‌های مهمّ علمی زیادی برای پیشرفت دانشگاه قفقاز حیاتی هستند که سرمایه‌گذاری در آنها توسّط سازمان‌هایی چون هفتمین برنامۀ چارچوب همکاری بین‌المللی اتّحادیّۀ اروپا ، انجمن بین المللی همکاری با دانشمندان اتحاد جماهیر شوروی سابق ، کمنینوی ، دانشگاه میسون ، جامعۀ آزاد گرجستان، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده ، مساعدت فناوری به رفاه عمومی کشورهای مستقل ، دپارتمان توسعۀ بین‌المللی ، بانک جهانی و برنامۀ توسعۀ سازمان ملل متّحد و غیره صورت می‌گیرد.

 

پژوهش‌های دانشگاه قفقاز با مشارکت در پروژه‌های فوق‌الذّکر و بسیاری پروژه‌های دیگر، تجربیّات وسیعی به دست آورده‌اند که برای آموزش مقامات دولتی و انجام اصلاحات لازم است. دانشگاه قفقاز با دیدگاه تلخیص فعّالیّت‌های اساتید خود و ارائۀ نتیجۀ تحقیقات آنها به جامعۀ علمی، «مجموعه‌ای از فعّالیّت‌های علمی اساتید دانشگاه قفقاز» را با استفاده از منابع خود منتشر می‌کند. همۀ تحقیقاتی که توسّط اساتید دانشگاه قفقاز انجام می‌شود و همچنین نتایج تحقیقات همایش‌ها و دیگر اخبار مهمّ علمی در این نشریۀ ادواری منشر می‌شود. اخیراً مرکز تحقیقات اقتصادی تأسیس شده‌است که اقتصاد گرجستان را کنترل و مطالعه می‌کند؛ همچنین دانشکدۀ بازرگانی قفقاز، تبدیل به یک تیم بین‌المللی برای نظارت جهانی کارآفرینی شده‌است که برای آن تحقیق انجام می‌دهد و داده‌های وضعیّت کارآفرینی در گرجستان را برای آن فراهم می‌کند.

 

دانشکده‌ها:

دانشگاه قفقاز یکی از برجسته‌ترین مؤسّسات آموزش عالی نه تنها در گرجستان، بلکه در اروپای شرقی است. در حال حاضر، دانشگاه قفقاز مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در 9 دانشکدۀ خود ارائه می‌کند. برنامۀ درسی، واحدهای درسی، برنامه‌های آموزشی و سیستم نمره‌دهی دانشکده شروط سیستم انتقال اعتبار اروپایی را تأمین می‌کند.
• دانشکدۀ بازرگانی قفقاز
• دانشکدۀ حقوق قفقاز
• دانشکدۀ رسانۀ قفقاز
• دانشکدۀ فناوری قفقاز
• دانشکدۀ مدیریّت قفقاز
• دانشکدۀ علوم انسانی و اجتماعی قفقاز
• دانشکدۀ گردشگری قفقاز
• دانشکدۀ اقتصاد
• دانشکدۀ سینمای جدید قفقاز
• دانشکدۀ پزشکی قفقاز

 

دانشکدۀ بازرگانی قفقاز

دانشکدۀ بازرگانی قفقاز که در سال 1998 تأسیس شد، خیلی زود تبدیل به یک دانشکدۀ بازرگانی درجۀ یک شد. دانشکدۀ بازرگانی قفقاز برنامه‌هایی ارائه می‌دهد که مطابق با استانداردهای بین‌المللی دربارۀ سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ایجاد شده‌اند.
دانشکدۀ بازرگانی قفقاز در سطح کارشناسی برنامۀ کارشناسی مدیریّت بازرگانی (با گرایش مالی، بازاریابی، مدیریّت و حسابداری) و کارشناسی مدیریّت بازرگانی در بازرگانی بین‌المللی را ارائه می‌دهد. هر دوی این برنامه‌ها در گرجستان و به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. در سطح کارشناسی ارشد، ما سه برنامه داریم: کارشناسی ارشد در مدیریّت، کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی (با گرایش مالی، مدیریّت و بازاریابی)، کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی دوگانۀ دانشکدۀ بازرگانی قفقاز- دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل (مشارکت خاصّ بین دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل و دانشکدۀ بازرگانی قفقاز که منجر به تحصیل دو مدرک می‌شود) و یک برنامۀ دکترا (دکترا در مدیریّت بازرگانی).
برنامه‎های کارشناسی ارشد برای ارائۀ گرایش‌های مختلف و جلب دانشجویان با علایق متفاوت طرّاحی شده‌اند. اوّلین برنامه برای فارغ‌التّحصیلان جوان و بی‌تجربۀ کالج است، در حالی که برنامۀ دوّم برای متخصّصان در سطح متوسّط است که حدّاقل دو سال تجربۀ کاری دارند و آخرین برنامه برای مدیران و هیئت‌های اجرایی تعلیم‌دیده است. برنامۀ دکترای ما از روش برنامۀ دکترای آمریکای شمالی، با دو سال کار در طول دورۀ درسی و دوسال پژوهش، پیروی می‌کند. این تنها برنامۀ پژوهشی از این نوع در بازار آموزش گرجستان است.تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان
کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی دوگانۀ دانشکدۀ بازرگانی قفقاز- دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل تنها برنامۀ گرجستان است که به فهرست رتبه‌بندی فایننشال تایمز دست یافت و رتبۀ 67 بهترین اجراکنندۀ کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی در جهان را به دست آورد. هیئت اعتبارنامۀ مؤسّسۀ آموزشی جهانی برای پنجمین سال متوالی دانشکدۀ بازرگانی قفقاز را به عنوان بهترین دانشکدۀ بازرگانی در گرجستان رتبه‌بندی کرد. دانشکدۀ بازرگانی قفقاز شبکه‌ای قوی از متخصصّان به وجود آورده‌است که 95% استخدام‌ها را در بین فارغ‌التّحصیلان کارشناسی خود به دست آورده‌اند.

1. برنامه‌های کارشناسی:
• برنامۀ کارشناسی مدیریّت بازرگانی . گرایش‌ها (مالی، بازاریابی، مدیریّت، حسابداری)
• کارشناسی مدیریّت بازرگانی در مدیریّت بازرگانی بین‌المللی

2. برنامه‌های کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی گرنوبل (مدرک دوگانۀ مشترک با دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل)
• برنامۀ کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی (مالی، مدیریّت و بازاریابی)
• برنامۀ کارشناسی ارشد در مدیریّت
• برنامۀ کارشناسی ارشد در مدیریّت بازرگانی کشاورزی
• برنامۀ کارشناسی ارشد در صنعت فیلمسازی

3. برنامه‌های دکترا:
• برنامۀ دکترا در مدیریّت بازرگانی

 

 

دانشکدۀ حقوق قفقاز

دانشکدۀ حقوق قفقاز در سال 2005 با هدف ایجاد شرایط مناسب برای درک استعداد فردی و فراهم نمودن تحصیلاتی سه مرحله‌ای در حقوق، شامل کارشناسی ، کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد حقوق، قانون قرارداد مقایسه‌ای (به انگلیسی)، قانون قرارداد مقایسه‌ای (به آلمانی)، و دکترای حقوق تأسیس شد.تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان
بعضی از دستاوردهای دانشکدۀ حقوق قفقاز به شرح زیر است: تیم دانشکدۀ حقوق قفقاز نایب‌قهرمان مسابقات قهرمانی دانشجویان بین المللی شد که در دانشگاه نبراسکا در 20 آوریل 2015 با موضوع مشاورۀ موکّل برگزار گردید. دانشکدۀ حقوق قفقاز دوّمین مقام را در دور نهایی مسابقات به دست آورد که توسّط مرکز آموزشی عدالت در 18 مه 2016 سازماندهی شد و در پایانْ برندۀ مسابقه را در رقابت «خشونت خانوادگی» که دبیرستان عدالت در 10 جولای 2016 آن را سازماندهی کرد، در دسته‌بندی «بهترین دفاع» قرار داد.
بعضی از مزیّت‌های این دانشکده برنامه‌های تبادل و دوگانه با دانشکده‌های شریک خارجی، کیفیّت بالای یادگیری/تدریس، تدریس به زبان انگلیسی با برنامۀ درسی تمرین-محور (با تأکید خاص بر عنصر پژوهش) و درصد بالای استخدام فارغ‌التّحصیلان آن می‌باشد.

1. برنامه‌های کارشناسی:
• کارشناسی حقوق

2. برنامه‌های کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد حقوق
• کارشناسی ارشد قانون قرار داد مقایسه‌ای (آلمانی)

3. برنامه‌های دکترا:
• دکترای حقوق

دانشکدۀ رسانۀ قفقاز

دانشکدۀ رسانۀ قفقاز در سال 2007 مطابق با تجربۀ غربی تأسیس شد. این دانشکده، که کاملاً استانداردهای شناخته‌شدۀ بین‌المللی را تأمین می‌کند، برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رسانه و ارتباطات ارائه می‌دهد. دانشجویان کارشناسی روزنامه‌نگاری و ارتباطات جمعی اصول رسانه‌های جدید، روزنامه‌نگاری چاپی و تصویری، و اصول تبلیغات و روابط عمومی را می‌آموزند. در برنامۀ روابط عمومی، دانشجویان دانشی عمیق از روانشناسی و علوم اجتماعی به دست می‌آورند که زیربنایی محکم برای شروع شغلی موفّق در هر رشته‌ای از ارتباطات جمعی برای آنها است. ما همراه با روزنامه‌نگاری، یک برنامۀ کارشناسی ارشد در ارتباط استراتژیک ارائه می‌دهیم که در بازار آموزشی گرجستان جدید است. این گرایش به دانشجویان اجازه می‌دهد فرصت‌های شغلی در روابط عمومی و تبلیغات پیدا کنند تا تخصّص خود را توسعه دهند.

تحصیل در دانشگاه قفقاز در گرجستان

برنامه‌های دانشکدۀ رسانۀ قفقاز، که برای تأمین تقاضاهای جدید بازار طرّاحی شده‌اند، به دلیل دغدغۀ اصلی ما دربارۀ استخدام دانشجویان در آینده و شغل تخصّصی موفّق برای آنها قابل توجّه هستند. ما به طور مرتّب با کارفرمایان بالقوّه که در بازار رسانه و ارتباطات کار می‌کنند، در تماس هستیم.
دانشجویان دانشکدۀ رسانۀ قفقاز شغل تخصّصی خود را با شرکت در برنامه‌های کارآموزی مختلف قبل از فارغ‌التّحصیلی از دانشگاه آغاز می‌کنند. این فرایند با نظارت دانشگاه و اساتیدی با تحصیلات غربی و صلاحیّت کافی، که در بسیاری از موارد کارفرمایان و مشاوران دانشجویان ما در آینده می‌شوند، تسهیل می‌شود. درصد تقریباً کامل استخدام فارغ‌التّحصیلان ما نشانۀ اطمینان‌بخشی از موفقیّت دانشکده است.
دانشکدۀ رسانۀ قفقاز استودیوی رسانه‌ای دارد که برای توسعۀ پشتیبانی فنّی برای دانشجویان طرّاحی شده‌است. این استودیو مجهّز به تعدادی دوربین عکّاسی و فیلم‌برداری، سیستم‌های نورپردازی، میکروفون، دستگاه‌های ضبط‌کنندۀ صدا، استودیوهای تدوین و غیره است. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد از آزمایشگاه برای تمرین‌های عملی و تکلیف‌ها استفاده می‌کنند. هدف آزمایشگاه تقویت مهارت‌های عملی دانشجویان و کمک به آنها جهت آمادگی برای فرایند کاری واقعی در اتاق خبر است. دانشجویان با استفاده از منابع فراهم‌شده آزاد هستند که برنامه‌های خلّاقانه‌ای برای پروژ‌ه‌های خود و کار روی اخبار مختلف آموزشی و دانشگاهی آماده کنند. استودیو بیشتر به گزارش فعّالیّت‌های مختلف دانشگاه قفقاز و آماده‌سازی محتوای تبلیغاتی می‌پردازد.

1. برنامه‌های کارشناسی:
• کارشناسی روابط عمومی
• کارشناسی علوم اجتماعی در روزنامه‌نگاری و ارتباطات جمعی
• کارشناسی علوم اجتماعی در روزنامه‌نگاری و ارتباطات جمعی

2. برنامه‌های کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد در ارتباطات استراتژیک

 

دانشکدۀ فناوری قفقاز

دانشکدۀ فناوری قفقاز که در سال 2008 تأسیس شده‌است، برنامه‌های آکادمیکی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد توسعه داده که با استانداردهای بین‌المللی مطابق بوده و نیاز بازارهای کار محلّی و جهانی را تأمین نموده‌است.
در حال حاضر این دانشکده برنامه‌های کارشناسی در فناوری‌های کامپیوتر، ارتباطات از راه دور و معماری، و یک رشتۀ فرعی در برنامه‌نویسی برای دانشجویان کارشناسی ارتباطات از راه دور و دانشجویان دانشگاه قفقاز که برنامه‌های آنها گرفتن یک رشتۀ فرعی را پیش‌بینی می‌کند، را ارائه می‌نماید. همچنین دانشکدۀ فناوری قفقاز یک برنامۀ کارشناسی ارشد در مدیریّت فناوری اطّلاعات ارائه می‌کند که به داشنجویان فرصت می‌دهد که از طریق کسب مجموعه‌ای قوی از مهارت‌های فنّی و مدیریّتی لازم برای موفقیّت در زمینۀ فناوری اطّلاعات در زمان حاضر، به موقعیّت‌های رهبری فناوری اطّلاعات ارتقاء یابند.

ساختار برنامه‌های دانشکدۀ فناوری قفقاز به دانشجویان اجازه می‌دهد «آماده برای شغل» باشند و فرصت‌هایی برای پیشرفت شغلی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها به همراه واحدهای درسی آموزش عمومی و زبان انگلیسی، تدریس بر پایۀ تئوری و تمرین-محور ارائه می‌کنند. از جمله کارکنان آکادمیک دانشکدۀ فناوری قفقاز، دانشگاهیان و متخصّصانی از شرکت‌های مهم هستند که می‌توانند تجربیات عملی خود را با دانشجویان به اشتراک بگذارند.

دانشجویان دانشکدۀ فناوری قفقاز فرصت‌هایی برای شرکت در بسیاری از فعّالیّت‌ها و رویداد‌های جالب مانند هاکاتون‌ها ، مسابقات برنامه‌نویسی، همایش‌های دانشجویی، رقابت‌های ورزشی، سفرهای علمی، رویدادهای پیاده‌روی و مانند آن دارند. دانشجویان فرصتی برای شروع یا پیوستن به سازمان‌های دانشجویی و برنامه‌ریزی و سازماندهی رویدادهای مورد علاقۀ خود از طریق آنها دارند.

برنامۀ کارشناسی:

• کارشناسی معماری
• کارشناسی انفورماتیک
• کارشناسی ارتباطات از راه دور
• کارشناسی الکترونیک و فناوری کامپیوتر

برنامۀ کارشناسی ارشد:
• کارشناسی مدیریّت فناوری اطّلاعات

 

دانشکدۀ مدیریّت قفقاز

دانشکدۀ میریّت قفقاز در سال 2009 تأسیس شد و از زمان در حال توسعۀ برنامه‌ها و پروژه‌های پژوهشی جدید است. در حال حاضر این دانشکده هر سه سطح تحصیلات عالی را ارائه می‌کند: کارشناسی (کارشناسی روابط بین‌المللی، کارشناسی مدیریّت عمومی و کارشناسی علوم سیاسی)؛ کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد روابط بین‌المللی و کارشناسی ارشد مدیریّت عمومی) و از سال 2016، دکترای روابط بین‌الملل مطابق با نوین‌ترین و پیشرفته‌ترین فنون و روش‌ها.
این برنامه‌ها تدریس پرانرژی، مطابق با نوین‌ترین و پیشرفته‌ترین فنون و روش‌ها، و بین‌رشته‌ای از جمله آموزش عمومی، زبان‌های خارجی (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ترکی) و عناصر تحقیق و پژوهش را ارائه می‌دهند. کارکنان آکادمیک دانشکدۀ مدیریّت قفقاز شامل دانشگاهیان گرجستانی و خارجی، و متخصّصانی است که هم مهارت‌های دانشگاهی و هم مهارت‌های عملی را ارائه می‌دهند. دانشجویان در دانشکدۀ مدیریّت قفقاز زندگی دانشجویی شاد و کاملی دارند. آنها می‌توانند از شراکت‌های خارجی منحصربه‌فرد دانشگاه قفقاز استفاده کنند و فرصت ادامۀ تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند، در فعّالیّت‌های فوق‌برنامۀ مختلف (مانند پروژه‌های تحقیقاتی) و سری کنفرانس‌هایی که دعوت می‌شوند شرکت کنند، رویدادهای دانشجویی را سازماندهی کنند، و غیره. شایان توجّه است که برنامۀ زمانی دروس کارشناسی ارشد و دکترای ما در عصرها برگزار می‌شود تا فرصت کار هنگام تحصیل را فراهم کند. علاوه‌براین، دانشکدۀ مدیریّت قفقاز تعدادی از پروژه‌های مهمّ تحقیقاتی و دانشگاهی را هدایت می‌کند. به عنوان مثال، دانشکدۀ مدیریّت قفقاز از سال 2016 یک جایگاه جین مونت دارد، بنابراین این برنامه شامل یک عنصر مطالعۀ جدّی اروپایی با حذف درس‌های حاشیه‌ای دربارۀ سیاست‌های اروپا است. علاوه‌براین، دانشکدۀ مدیریّت قفقاز یکی از ذی‌نفعان ارسموس + کمک‌هزینۀ تحصیلی پژوهش و تدریس – «ایجاد برنامۀ آموزشی فارغ‌التّحصیلی در مطالعات صلح در گرجستان» – است و یک واحد درسی پیشتاز مطالعات صلح را به عنوان بخشی از ساختار خود توسعه داده‌است.
برنامه‌های کارشناسی:
• کارشناسی روابط بین‌الملل
• کارشناسی مدیریّت عمومی
• کارشناسی علوم سیاسی
برنامه‌ها کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد در دیپلماسی و روابط بین‌الملل
• کارشناسی ارشد در مدیریّت عمومی
برنامه‌های دکترا:

• دکترا در روابط بین‌الملل

 

دانشکدۀ علوم انسانی و اجتماعی قفقاز

دانشکدۀ علوم انسانی و اجتماعی قفقاز در سال 2009 تأسیس شد و سه برنامۀ کارشناسی ارشد (مطالعات اروپایی، جامعه‌شناسی ارتباطات رسانه‌ای و روانشناسی بالینی) و پنج برنامۀ کارشناسی (مطالعات اروپایی، روانشناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ و فلسفۀ انگلیسی) دارد.
همۀ برنامه‌های دانشکدۀ علوم انسانی و اجتماعی قفقاز بر پایۀ تجربۀ دانشگاه‎های اروپایی پیشرو است و بر آماده‌سازی متخصّصان بسیار پرطرفدار با قابلیّت‌های تخصّصی تمرکز دارند که آرام آرام وارد بازار کار امروزی شوند. هدف این برنامه‌ها فراهم کردن دانش کاربردی برای دانشجویان و دادن فرصتی برای آغاز مشاغل تخصّصی موفّق به آنها است.
این دانشکده شبکۀ گسترده‌ای از مشارکت بین‌المللی فارغ‌التّحصیلان دارد. دانشجویان آن به طور فعّال در برنامه‌های متنوّع سالانۀ مبادلۀ بین‌المللی آموزشی شرکت می‌کنند.
فارغ‌التّحصیلان و دانشجویان دانشکدۀ ما توسّط نهادهای دولتی، سازمان‌های غیردولتی، و مراکز پژوهشی مختلفی استخدام می‌شوند. این دانشکده با کارفرمایان بالقوّه همکاری می‌کند و همیشه سعی می‌کند با سازمان‌های بیشتری در شبکۀ خود مشارکت نماید.

برنامه‌های کارشناسی:
• کارشناسی مطاعات اروپایی
• کارشناسی تاریخ
• کارشناسی فلسفۀ انگلیسی
• کارشناسی روانشناسی
• کارشناسی جامعه‌شناسی
برنامه‌های کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد مطالعات اروپایی
• کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی ارتباطات رسانه‌ای
• کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

دانشکدۀ گردشگری قفقاز

دانشکدۀ گردشگری قفقاز اوّلین بار در سال 2010 در باتومی، آدجارا تأسیس شد. این دانشکده با راه‌اندازی موفّق برنامۀ کارشناسی در مدیریّت گردشگری توسعه یافت و این برنامه را در تبیلیسی نیز راه‌اندازی نمود. در همان حال، این دانشکده دو سطح از تحصیلات عالی‌تر را نیز ارائه می‌کند: یک برنامۀ جامع کارشناسی در مدیریّت گردشگری و دو برنامۀ کارشناسی ارشد دوساله در مدیریّت گردشگری.
هر دو این برنامه‌ها بازبینی شدند تا با استانداردهای بین‌المللی در سال 2014 مطابق باشند و در سال 2015 با موفّقیّت پذیرفته شدند. این برنامه‌ها شامل عناصر هم تئوری و هم عملی بودند، از جمله تمرین‌های عملی و یک پژوهش جامع بر پایۀ پایان‌نامۀ مورد نیاز برای تکمیل برنامه‌ها.
هدف اصلی این دانشکده کمک به رشد متخصّصان باقابلیّت است که برای پذیرفتن جایگاه‌های مهم در بخش‌های مختلف گردشگری – یکی از صنعت‌های کلیدی و به‌سرعت در حال رشد گرجستان – آماده باشند. و آنها را برای بازارهای شغلی محلّی و بین‌المللی آماده می‌کند.
دانشکدۀ گردشگری قفقاز با تعدادی از سازمان‌های دولتی، خصوصی و غیردولتی که در زمینه‌های مختلف گردشگری ملّی و بین‌المللی فعّال هستند، همکاری می‌کند. یکی از مهم‌ترین شرکای این دانشکده ادارۀ گردشگری ملّی گرجستان است که زنجیره‌های مهمان‌داری‌ و نهادهای گردشگری و همچنین دانشگاه‌های ملّی و بین‌المللی را هدایت می‌کند. دانشجویان ما با موفّقیّت در همایش‌ها و رقابت‌های علمی سالانه شرکت می‌کنند. پژوهش‌های جامع بسیاری توسّط ادارۀ گردشگری ملّی گرجستان چاپ شده‌است.
درصد تقریباً کاملی از فارغ‌التّحصیلان دانشکدۀ گردشگری قفقاز استخدام شده‌اند و 70% استخدام‌ها در میان دانشجویان اخیر بوده‌است.

برنامه‌های کارشناسی:
• کارشناسی گردشگری
برنامه‌های کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد مدیریّت گردشگری

 

دانشکده پزشکی و مدیریت بهداشت

دانشکده اقتصاد و بهداشت قفقاز در سال 2012 به عنوان یک دانشکده بهداشت تاسیس شده و دسامبر سال 2013، دانشکده پس از توسعه و افزایش برنامه های نوین، تغییر نام داده است. در سال 2018، دانشکده اقتصاد و بهداشت تفکیک شد و دانشکده پزشکی و بهداشت و درمان تاسیس شد.
هدف عمده دانشکده پزشکی و مدیریت بهداشت قفقاز، معرفی و اجرای رویکردهای مدرن و ارزش های مدیریت سیستم های بهداشتی در گرجستان است که متاسفانه امروزه وضعیت موجود در این زمینه امروزه در گرجستان نامطلوب می باشد.
علاوه بر دیدگاه بهبود وضعیت سلامت جمعیت گرجستان، بهبود کیفیت مراقبت های پزشکی و مطابقت آن با استانداردهای بین المللی، و نیز تضمین ثبات مالی موسسات پزشکی، از اهداف دیگر دانشکده پزشکی و مدیریت بهداشت قفقاز موارد زیر را میتوان نام برد:

• آماده سازی مدیران و رهبران سیستم بهداشت با آشنایی با استانداردهای مدرن بین المللی در زمینه مدیریت سلامت
• آموزش تکنولوژی های جدید مدیریت مراقبت های بهداشتی

دانشکدۀ سینمای جدید قفقاز

دانشکدۀ سینمای جدید که در سال 2015 تأسیس شده‌است، در اصل قالب جدیدی از دانشکدۀ سینمای قدیم است که در آن دانشجویان نه تنها مهارت‌ها بلکه «دیدگاه» نیز می‌آموزند.
دانشکدۀ جدید سینمای جدید در حال ایجاد نسل جدیدی از متخصّصان صنعت فیلم است که نه تنها همۀ مهارت‌ها، تجربه و دانش لازم برای سینمای مدرن را دارند، بلکه گرایش‌ها و نوآوری‌های جدید را نیز می‌پذیرند. آنها سینمای «زندۀ» جدیدی به وجود می‌آورند، و قادرند دورنمای سینمای حرفه‌ای گرجستان را تغییر دهند. برنامه‌های آموزشی شامل نسبتی از تئوری و عمل لازم برای حرفۀ مدرن است. این برنامه برای ارائۀ سخنرانی‌ها، واحدهای درسی، جلسات عملی و فرایندهای تولید فیلم طرّاحی شده‌است. این دانشکده تنها برنامه‌های فارغ‌التّحصیلی را اجرا می‌کند: یک برنامۀ کارشناسی ارشد در کارگردانی فیلم و یک برنامۀ کارشناسی ارشد در فیلم‌نامه‌نویسی. دانشکدۀ سینمای جدید قفقاز شبکه‌ای قوی از شرکا دارد که از جملۀ آنها دانشکدۀ سینمای جدید مسکو، سینمای دریایی ، و غیره است.

برنامۀ کارشناسی ارشد:
• کارشناسی ارشد صنعت فیلمسازی

دانشکده اقتصاد

دانشکده اقتصاد قفقاز (CSE) در سال 2018 تأسیس شد.
اگر چه این دانشکده اخیرا راه اندازی شده، اما دانشکده اقتصاد قفقاز در حال حاضر برنامه هایی را در هر سه سطح (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) – همانند ارکان دانشکده اقتصاد و بهداشت قفقاز اجرا می نماید.
برنامه های آکادمیک ما با همکاری و یا هم نویسی با دانشگاه های اروپایی و آمریکایی پیشرو ایجاد شده است.
دانشکده اقتصاد قفقاز با شرکت های خصوصی و همچنین سازمان های دولتی در ابعاد مختلف همکاری می کند. دانش آموزان ما فرصتی برای شرکت در برنامه های تبادل در سراسر جهان دارند.
مرکز تحقیقات اقتصادی که در دانشکده فعالیت می کند، اقتصاد گرجستان را بررسی و مطالعه می کند.
دوره های آموزشی بر پایه استانداردهای بین المللی، محوطه مدرن و بهترین اساتید کارور که آموزش آنها مرتبط با نیازهای دانشجویان است، به دانشجویان ما فرصت میدهد که اقتصاددانان عالی و رقابتی در گرجستان و همچنین در سراسر جهان شوند.

روابط بین‌الملل
دانشگاه قفقاز درک می‌کند که در حال فعّالیّت در عرصۀ بین‌المللی است و قویّاً اعتقاد دارد که بخشی از بازار جهانی دانش بودن نیاز به داشتن تجربۀ بین‌المللی و رودررویی با فرهنگ‌های دیگر دارد، که این بخشی جدایی‌ناپذیر از فرایند آموزشی آن است.
ما از زمان تأسیس دانشکدۀ بازرگانی قفقاز در سال 1998 با طیف وسیعی از دانشگاه‌های همکار در سراسر جهان کار کرده‌ایم. دانشگاه قفقاز یک دانشگاه فعّال در سطح بین‌المللی با دانشجویان زیادی است که با دانشگاه‌های برجسته در سراسر جهان تبادل کارکنان و برنامه‌های مدرک دوگانه و اشتراکی را انجام می‌دهد. توسعۀ مشارکت‌های استراتژیک بین‌المللی و ایجاد همکاری بین‌المللی باکیفیّت با دانشگاه‌های هدف عنصری مهم از برنامۀ استراتژیک دانشگاه قفقاز است و برای جهانی شدن دانشگاه حیاتی است.
دانشگاه قفقاز با 130 دانشگاه در سراسر جهان بر پایۀ توافقنامه‌های همکاری و یادداشت‌های تفاهم همکاری می‌کند. حوزه‌های اصلی همکاری با دانشگاه‌های همکاری تبادل دانشجو، تبادل کارکنان آموزشی، کارآموزی، برنامه‌های مدرک دوگانه و مشترک، مدارس تابستانه و زمستانه، پروژه‌های بین‌المللی/پروژه‌های کمک‌هزینۀ تحصیلی، تحقیق مشترک، سمینارها، کنفرانس‌ها و غیره می‌باشد.
دانشگاه قفقاز به خاطر فراهم کردن تحصیلات باکیفیّت و قابل استمرار که دارایی یک مؤسّسۀ آموزشی برای سال‌های آینده است، شهرت خوبی دارد. دانشگاه قفقاز استراتژی جهانی شدن را در رأس الویّت‌های خود قرار می‌دهد و برای رسیدن به اهداف زیر تلاش می‌کند:
• جهانی کردن برنامۀ آموزشی
• به دست آوردن اعتبارنامۀ جهانی برای برنامه‌های آکادمیک
• توسعۀ برنامه‌های مدرک دوگانه و مشترک
• افزایش ملاقات با اساتید
• پرداختن به توسعۀ بین‌المللی و برنامه‌ها/گروژه‌های تحقیقی مشترک
• افزایش تعداد خروجی و ورودی دانشجویان مبادله‌ای
• جذب دانشجویان بین‌المللی از سراسر جهان
• ایجاد شبکه‌ای قوی از مشارکت‌های استراتژیک در اطراف جهان
• ظاهر شدن در رتبه‌بندی‌ دانشگاه‌های بین‌المللی
دانشگاه قفقاز تجربۀ وسیعی در برنامه‌های تبادلی دارد. این دانشگاه از زمان تأسیس خود در سال 1998 برنامه‌های تبادل دوجانبۀ خود را راه‌اندازی کرد. از آن زمان، صدها دانشجو به دانشگاه‌های مختلفی در سراسر جهان فرستاده شده‌اند. علاوه بر برنامۀ فوق‌الذّکر، دانشگاه قفقاز اوّلین برنامۀ ارسموس موندوس خود – هومریا که کمیسیون اروپا تأمین مالی آن را انجام داده است – در سال 2015 آغاز کرد. در عین حال، این دانشگاه با پرداختن به برنامه‌های تبادلی Erasmus+ICM و ارسال دانشجو/کارمند به دانشگاه‌های مختلف در سراسر اروپا، مسیر خود را به سمت جهانی شدن ادامه می‌دهد.
در چارچوب استراتژی جهانی شدن دانشگاه قفقاز، برنامۀ آموزشی دانشگاه زبان‌های خارجی را الزامی می‌کند. دانشجویان دانشگاه قفقاز امکان یادگیری دو زبان خارجی را دارند که یکی از آنها لزوماً انگلیسی است. تدریس یک زبان سوّم بخشی از برنامۀ استراتژیک بین‌المللی‌سازی دانشگاه است. در چارچوب برنامه‌های تبادلی، نه تنها دانشجویان دانشگاه قفقاز به دانشگاه‌های مختلفی در سراسر جهان می‌روند، بلکه دانشجویان بین‌المللی نیز از دانشگاه قفقاز دیدن می‌کنند. دانشجویان بین‌المللی از اروپا، و به خصوص از فرانسه، آلمان، اتریش، لهستان، مجارستان، ترکیه، و غیره می‌آیند. دانشجویان علاوه بر اروپا از ایالات متّحدۀ آمریکا و آسیا نیز می‌آیند

 

دانشگاه قفقاز به داشتن موارد زیر مفتخر است:

• مشارکت با بیش از 130 دانشگاه و مؤسّسۀ بین‌المللی در سراسر جهان
• شبکۀ تخصّصی قوی با 45 کشور
• تعداد زیادی دانشجویان بین‌المللی از ایالات متّحدۀ آمریکا، اروپا و آسیا
• برنامه‌های مدرک دوگانه با مؤسّسۀ دانشگاه ISCTE از لیسبون، دانشگاه علوم کاربردی اتریش شمالی، دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل، دانشگاه فناوری تالین
• کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی اجرایی با دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل
• پروژه‌های ارسموس+ پروژه‌های انتقال اعتبار بین‌المللی با 33 دانشگاه همکار اروپایی
دانشگاه قفقاز در پی این استراتژی بین‌المللی، به طور فعّالانه برنامه‌ها و پروژه‌هایی را دنبال می‌کند که هدف از طرّاحی آنها افزایش انگیزه برای تحصیلات عالی و آشتی دادن مؤسّسات آموزش عالی در سراسر جهان است. مهم‌ترین پروژه‌ها شامل موارد زیر است:
ارسموس+ چندین پروژه را در گرجستان تأمین مالی می‌کند که دانشگاه قفقاز در آن مشارکت دارد، به‌خصوص حمایت از ظرفیّت‌سازی در زمینۀ تحصیلات عالی. علی‌الخصوص ایجاد برنامۀ درسی فارغ‌التّحصیلی در مطالعات صلح در گرجستان ، اعلام حمایت از دانشجویان از طریق جایگاه نمایندۀ دولت و سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌های کارآفرینی در قفقاز و آسیاس مرکزی . دانشگاه قفقاز به یکی از سمت‌های جین مونت تبدیل شده‌است که واحدهای درسی با کیفیّت بالا را در اتّحادیۀ اروپا ارائه می‌دهد و توسّط اساتید و متخصّصان برجسته تدریس می‌شود.

• برنامۀ تمپس اتّحادیۀ اروپا برای مدرن‌سازی تحصیلات عالی در کشورهای مشترک اروپای شرقی سرمایه‌گذاری مالی کرده‌است. یعنی یک برنامۀ کارشناسی ارشد دوساله دربارۀ یکپارچگی اروپا و روابط استخدام (کارشناسی ارشد در علوم اجتماعی) معرّفی کرده‌است و با ایجاد ظرفیّت و توسعۀ مؤسّسات آموزش عالی در ارمنستان و گرجستان از طریق پروژۀ TNA_QA کیفیّت و شناخت تحصیلات انتقالی را در هر دو کشور ارتقاء می‌دهد، و مدرن‌سازی و توسعۀ مدیریّت مؤسّسات آموزش عالی و ظرفیّت‌های مدیریّت را از طریق هدایت و مدیریّت تغییر در تحصیلات عالی (LA MANCHE) را تسهیل می‌کند.
• کوبرم یک برنامۀ غیرسیاسی، بی‌طرفانه و انعطاف‌پذیر است که آن را اتّحادیۀ اروپا تأمین مالی نموده و برنامۀ توسعۀ سازمان ملل متّحد اجرا کرده‌است. دانشگاه قفقاز در چارچوب کوبرم برای پروژه کمک‌هزینه می‌دهد:

«افزایش اعتماد بین دانشگاهیان دانشگاه ایالت آریزونا و دانشگاه قفقاز و ایجاد اصول برنامۀ درسی مطالعات صلح در دانشگاه ایالت آریزونا» که هدف آن توسعۀ منابع پایه برای آموزش صلح و ایجاد چهار برنامۀ درسی کارشناسی جدید در دانشگاه ایالت آبخاز است.

• سازمان نوفیک مستقر در نروژ – برنامۀ TMT که تأمین مالی توسّط برنامۀ کمک‌هزینۀ تحصیلی هلند صورت گرفته‌است، تلاش می‌کند با ایجاد یک برنامۀ کارشناسی ارشد در مدیریّت بازرگانی کشاورزی در دانشکدۀ بازرگانی قفقاز یک مبنای پایدار برای بازرگانی کشاورزی توسعه دهد.

دانشگاه قفقاز علاوه بر این پروژه‌های فعّال در تعدادی از برنامه‌های بین‌المللی نیز شرکت کرده‌است که مهم‌ترین آنها توسّط برنامۀ گودال دریای سیاه ، صندوق بین‌المللی پول ، برنامۀ توسعۀ سازمان ملل متّحد، سازمان ملل متّحد، نهاد ایالات متّحدۀ آمریکا برای توسعۀ بین‌المللی ، کمیسیون اروپا، انجمن همکاری بین‌المللی آلمان و غیره تأمین مالی شده‌اند.

اهداکنندگان اصلی: اتّحادیۀ اروپا، کمیسیون اروپا، برنامۀ توسعۀ سازمان ملل متّحد، نهاد ایالات متّحدۀ آمریکا برای توسعۀ بین‌المللی، صندوق بین‌المللی پول، انجمن همکاری بین‌المللی آلمان، سازمان نوفیک، غیره.

شهریه برای دانشجویان بین‌المللی:

شهریه برای همۀ برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا 5،000 دلار در سال است. شهریه برای کارشناسی ارشد مدیریّت بازرگانی دوگانه اجرایی دانشگاه قفقاز- دانشکدۀ مدیریّت گرنوبل 16،450 یورو است.
1-12 موقعیّت دانشگاه قفقاز در منابع بین‌المللی:
• دانشگاه قفقاز دارای اعتبارنامه‌های بین‌المللی زیر است: سیستم توسعۀ کیفیّت EFMD ، انجمن کارشناسی ارشد مدیریّت بازگانی ، و انجمن بین‌المللی توسعۀ مدیریّت در جوامع پویا . همچنین این دانشگاه در فرایند دریافت اعتبارنامۀ انجمن دانشکده‌های پیشرفتۀ بازرگانی نیز هست.

همکاران دانشگاه قفقاز عبارتند از:
• انجمن بین‌المللی رؤسای دانشگاه‌ها
• انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها
• اتاق بازرگانی آمریکا در گرجستان
• انجمن بین‌المللی توسعۀ مدیریّت در جوامع پویا
• شبکۀ مؤسّسات و دانشکده‌های مدیریّت عمومی در اروپای مرکزی و شرقی
• انجمن دانشکده‌های پیشرفتۀ بازرگانی
• شبکۀ بازرگانی بین‌الملل و دانشکده‌های اقتصاد
• جنبش جهانی کارآفرینی
• انجمن دانشکده‌های حقوق اروپا
• سازمان حقوق عمومی اروپا
• جوان برای رسانه
• انجمن راهنمایی
• تأثیر آکادمیک سازمان ملل متّحد
• بنیاد اروپایی برای توسعۀ مدیریّت
• و غیره

پروفسور کاخا شنگلیا

•رئیس دانشگاه قفقاز
•رئیس اتحادیه بین المللی رؤسای دانشگاه ها

بیوگرافی رِئیس دانشگاه قفقاز:

پروفسور کاخا شنگلیا رئیس دانشگاه قفقازگرجستان می باشد که با عزمی جزم و با تلاش بی وقفه در جهت هدف والای آموزش عالی راهی طویل و سابقه ای بس درخشان و پربار پیموده است. اوکه متولد سال 1970 در گرجستان میباشد، علاوه بر زبان مادری به چهار زبان روز انگلیسی، فرانسوی، روسی و ترکی نیز اشراف دارد.
حس مسئولیت پذیری، سخت کوشی، علاقه به کارتیمی و قابلیت تمرکز برکار هدفگرا، برقراری ارتباطات کاری در حیطه های بین المللی از ویژگی های بارز اوست .
کاخا شنگلیا از سال2017 به عنوان رئیس اتحادیه بین المللی روسای دانشگاههای دنیا (IAUP) منصوب گشت. درین راستا همواره در جهت افزایش تبادل تجربیات و سطح همکاری مابین پیشروان دانشگاهها در سراسر دنیا، مساعدت در چشم انداز جهانی آموزش عالی، تقویت ماموریت های بین المللی موسسات در سراسر جهان، پشتیبانی از توسعه پایداردر زمینه صلاحیت جهانی، ارتقا صلح و درک بین المللی از طریق آموزش عالی سعی جذیل نموده است.
او همچنین در زمینه های متعدد دیگری نیز فعالیت داشته اند که از جمله آنها میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:
• عضو پارلمان و معاون رئیس کمیته آموزش عالی، علوم،ورزش و فرهنگ
• عضو پارلمان ،معاون کمیته امور خارجه
• معاون شهردار تفلیس درامور اجتماعی
• رئیس دانشکده مدیریت قفقاز
• سرپرست دفتر نمایندگی رسمی شرکت امریکایی اوربیتل
• فعالیت در بخش بازاریابی در دانشگاه هارتفورد
• معاون سردبیر روزنامه بین المللی “Resonance”
سوابق تحصیلی :

• دکترای مدیریت از دانشگاه سنت ماری کانادا
• دکترای اقتصاد از دانشگاه فنی گرجستان
• دکترای تاریخ از دانشگاه دولتی تفلیس
• کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه هارتفورد امریکا
• کارشناسی مدیریت و سازمان تجاری از دانشکده مدیریت بازرگانی تفلیس

علاوه بر سوابق کاری و تحصیلی، کسب افتخارات ذیل شایان ذکرمیباشد:

• دکترای افتخاری دانشگاه “گوادالاجارا” مکزیک
• عضویت هیئت مدیره کنسرسیوم دانشگاههای جهان (WUC)
• عضو هیئت مدیره سازمان حقوق عمومی اروپا(EPLO) و عضو انجمن نمایندگان دانشکده حقوق وحکومت اروپایی (ELGS)
• عضو کمیته راهبریشبکه موسسات و مدارس اداری دولتی در اروپای مرکزی و شرقی (NISPAcee)
• دکترای افتخاری دانشگاه فنی (Tallinn TUT)
• مفتخر به کسب نشان افتخار از رئیس جمهور
• نشان افتخار دانشگاه علوم کاربردی اتریش
• عضو هیئت دولت کالج Westminster کانادا

کارشناسی اقتصاد

دانشکده اقتصاد قفقازدر سال 2018 با هدف پیاده سازی نگرش های جدید و ارزش های علم اقتصاد تأسیس شد تا متخصّصانی با قابلّیت بالا آماده سازد.این دانشکده همچنین متخصّصانی را در زیر رشته های مختلف اقتصاد مانند تئوری اقتصاد خرد و کلان، اقتصاد تجربی و کاربردی، سیاست های اقتصادی (اجتماعی، مبتکرانه، سرمایه گذاری، صنعتی)، اقتصاد بهداشت، اقتصاد پولی و مالی، اقتصاد بخش عمومی، جمعیّت شناسی و اقتصاد شهری پرورش می دهد. این رشته دانش گسترده ای از تئوری اقتصادی رابرای دانشجویان فراهم می آورد، روشهای تحقیق اقتصاد مدرن و راههای کاربرد عملی آنها و همچنین ویژگی های سازوکار اقتصاد بازاردر زمینه اقتصاد خرد و کلان، واقتصاد بین المللی معرفی می نماید. علاوه بر این، برنامه به دانشجویان کمک مینماید که دانش خود را به صورت عملی به کار گیرند، اطلاعات اقتصادی را به طور مناسب تفسیر کنند، و پژوهش نمایند. بعد از پایان برنامه ی تحصیلی، دانشجویان به تمام مهارت های فنی و نظری که برای موقعیت های شغلی مناسب و استخدام درسطح جهانی ضروری می باشند، مجهز خواهند گشت.
محتوای برنامه تحصیلی:
• تاریخ گرجستان
• جغرافیای گرجستان
• روانشناسی
• فلسفه
• جامعه شناسی
• زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی
• ریاضیات
• سیستم های اطلاعاتی
• اقتصاد خرد
• اقتصاد کلان
• اقتصاد بین المللی
• مقدمه ای براقتصاد خدمات مراقبت بهداشتی
• اقتصاد شهری
• مقدمه ای بر مدیریت
• مقدمه ای بر حسابداری مالی
• مقدمه ای بر اصول بازرگانی
• مدیریت مالی
• رفتارسازمانی

پروژه نهایی:
✔️ پایان نامه کارشناسی

مشخصات اصلی:

▪️ فارغ التحصیلان رشته اقتصاد، به خوبی با مهارت های تجزیه و تحلیل وحل مسئله، مهارت های عددی و کامپیوتری، همچنین توانایی کار چه به صورت انفرادی و چه گروهی مجهز می گردند.

▪️ مدرک رشته اقتصاد ایجاب می نماید که شما، هم تئوری اقتصاد و هم چگونگی پرداختن به تحقیقات تجربی را درک نمایید. آمارشناسی کمک خواهد نمود تا مسائل سیاست عمومی، بازرگانی، و یا صنایع مالی را بررسی نمایید.

مزایا

موقعیت های شغلی بسیاری برای دانشجویان اقتصاد وجود دارد:
▫️ مدیریت بخش عمومی و بازرگانی
▫️ خدمات مالی و بانکی سرمایه گذاری
▫️ پژوهش
▫️ تدریس

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS ( بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی( در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

تاریخ های مهم:
آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

شهریه دانشگاه:
5000دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی فناوری اطّلاعات

دانشکده فناوری قفقاز در سال 2008 تأسیس شده است و برنامه های آکادمیکی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد را توسعه داده که با استانداردهای بین المللی مطابق بوده و نیاز بازارهای کار محلّی و جهانی را تأمین نموده است. ساختار برنامه های دانشکده فناوری قفقاز از اوایل برنامه به دانشجویان اجازه می دهد” آماده برای شغل” باشند و فرصت هایی برای پیشرفت شغلی ارائه می دهد. برنامه های تحصیلی این رشته به همراه واحدهای درسی آموزش عمومی، تدریس برپایهء تئوری و تمرین- محور ارائه می کنند. دانشگاهیان و متخصّصانی از شرکت های مهم در زمرهء کارکنان آکادمیک دانشکده فناوری قفقاز می باشند.
محتوای برنامه تحصیلی:

تخصص:
• کارشناسی مهندسی فناوری اطّلاعات

واحدهای درسی آموزش عمومی:
• مهارت های رایانه
• تاریخ، فلسفه، روانشناسی، علم سیاسی

رشته های درسی تخصصی:
دروس اصلی:
• ریاضی
• برنامه نویسی
• فناوری وب
• امنیت رایانه
• سیستم های پایگاه داده
• شبکه
• مدیریت پروژه فناوری اطّلاعات
• بازاریابی بر پایه فناوری

دروس اختیاری:
• ساختمان های داده و الگوریتم
• زبان های برنامه نویسی
• مهندسی نرم افزار
• مدیریت سیستم
• سیستم های شبکه
• طراحی بازی

✔️پایان نامه کارشناسی

مشخصات اصلی:

▪️برنامه تحصیلی کارشناسی، به دانشجویان اجازه می دهد که دانشی قوی در ساخت ، یکپارچه سازی و مدیریت سیستم های مبتنی بر رایانه ایجاد نمایید.
▪️این برنامه همچنین به آنها فرصت می دهد تا مهارت هایی همچون کار تیمی،تعامل با کاربران، بسط توصیف صوری مشکل، ساخت پیش نمونه ها، و ارائه شفاهی درس را توسعه دهند.

▪️برنامه تحصیلی دانشجویان را قادر می سازد تا قابلیت ها و دانش خود را در ابزارهای برنامه نویسی و فناوری و سیستم های شبکه متمرکز نمایند.
▪️برنامه ترکیب جالبی از رشته علم رایانه و بازرگانی را ارائه می دهد و افراد را با سلسله ی وسیعی از دانش و قابلیت ها آماده می سازد .

▪️برنامه تحصیلی علاوه بر علم رایانه و واحدهای درسی بازرگانی، شامل واحدهای آموزش عمومی نیز می باشد.

مزایا:

▫️دانشجویان دانشکده فناوری قفقاز فرصتی برای شرکت در بسیاری از فعّالیت هاو رویدادهای جالب مانند هکاتون ها (یک رویداد شبیه سازی طراحی که در آن برنامه نویس های کامپیوتر و دیگر افراد شاغل در توسعه نرم افزار به طور متمرکز در پروژه های نرم افزاری همکاری می کنند)،مسابقات برنامه نویسی، همایش های دانشجویی، رقابت های ورزشی، سفرهای علمی، رویدادهای پیاده روی و مانند آن دارند.

▫️دانشجویان فناوری دانشگاه قفقاز در محیط سازمان دهنده راه اندازیC10 کار می نمایند و درفعالیت های زیر شرکت میکنند:
ارتقاء راه اندازی، ایجاد تیم راه اندازی، سازماندهی راه اندازی، تنظیم ایده های راه اندازی و مانند آن.

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS ( بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی( در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

تاریخ های مهم:
آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

شهریه دانشگاه:
5000دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی روابط بین الملل

دانشکده مدیریت دولتی قفقاز برنامه های تحصیلی روابط بین الملل و مدیریّت عمومی را مطابق با آخرین پیشرفت های علمی و در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز از سال 2016 دکترای روابط بین الملل را ارائه می دهد. دانشجویان در این دانشکده دانش وسیعی را به دست می آورند تا کارمندان دولتی مجرّب ویا متخصصّان روابط بین الملل گردند. هیئت علمی دانشکده مدیریت دولتی قفقاز شامل مدرسان مجرّب و متخصّصان برجسته دراین زمینه می باشد. این دانشکده برآن است که نسلی از رهبران آینده را بر شالوده ارزش های والا و استانداردهای برتری دانشگاهی و حرفه ای فارغ التحصیل نماید. از سال تحصیلی2017 دانشکده مدیریت دولتی قفقاز رشته روابط بین الملل در سطح کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

اهداف برنامه کارشناسی رشته روابط بین الملل:
هدف برنامه تحصیلی رشته روابط بین الملل این است که طیف گسترده ای از دانش تئوری و عملی در سیستم ، ساختارها و تئوری های روابط بین الملل ارائه دهد و دانش آکادمیک وسیعی از فرآیندهای نهادی، اقتصادی و سیاسی که در سطح جهانی در حال وقوع است را عرضه نماید. برنامه تحصیلی، فارغ التحصیلان این رشته را به مهارت های علمی و عملی برای ارزیابی و تجزیه وتحلیل فرآیندهایی که در روابط بین الملل به وقوع می پیوندند، مجهز می نماید و دانش میان رشته ای عمیقی را فراهم می آورد.

بعضی از واحدهای درسی و آموزشی ارائه شده:

• اصول تفکرّات معاصر
• دموکراسی و شهروندی
• فرهنگ و شهروندی
• مقدمه ای برروابط بین الملل
• مقدمه ای بر علم سیاست
• مقدمه ای بر مدیریّت عمومی
• مقدمه ای بر حقوق بین الملل
• اقتصاد سیاسی بین الملل
• امنیت بین المللی
• اصول سرمایه گزاری و تأمین مالی
• نگارش آکادمیک
• روش های پژوهش کیفی
• تجزیه و تحلیل های آماری
• سازمان های بین المللی
تمرکز منطقه ای:
• سیاست خارجی ایالات متحده امریکا
• سیاست خارجی روسیه
• علوم سیاسی آسیا
• دوره های مختلف پیرامون قفقاز جنوبی
• واحد مطالعات اروپا
• واحد مطالعات صلح

مشخصات اصلی:
– برنامه تحصیلی شامل 240ECTS (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا) می باشد که 60ECTS سالیانه و 30ECTS در هر ترم را شامل می شود.

– دانشجویان در طول سال اول و دوم تحصیلی، دانش پیشینه و اساسی از تاریخ توسعه تمدّن و توسعه تفکرّات سیاسی و همچنین قابلیت های اساسی روش های پژوهش در علوم اجتماعی را کسب می نمایند.

– دانشجویان در طول سال سوم و سال آخر، تخصّص حرفه ای عمیق تری کسب مینمایند و قادر خواهند بود که مسیرهای چند جانبه تمرکز را دنبال نمایند.

– دانشکده، میزبان موسسه پژوهش های صلح (IPS) می باشد که فعالیّت های مختلفی را برای دانشجویان در برخواهد داشت: آماده ساختن خبرنامه موضوعی، ارائه نوشتار، کنفرانس و سازمان کارگاه آموزشی، پژوهش .

– دانشکده مدیریت دولتی قفقاز عضو نهادی شبکه موسّسات و دانشکده های مدیریت عمومی در اروپای شرقی و مرکزی می باشد.

– برنامه تحصیلی، آموزش قوی زبان دوم در زبان های فرانسوی، آلمانی، اسپانیانی، روسی و بسیاری دیگر را فراهم می آورد.

مزایا:
سطح کارشناسی رشته روابط بین الملل، شامل طیف وسیع تری از تخصّص میان رشته ای برای فارغ التحصیلان خواهد بود تا به دنبال اشتغال در موارد ذیل باشند:

✔️ سازمان های بین المللی
✔️ متخصّصان پژوهش
✔️ بخش های دولتی
✔️ سازمان های غیر دولتی و شرکت های چند ملیّتی مختلف

برنامه تحصیلی فرصت ادامه آموزش دانشگاهی را در سطوح آموزش عالی کارشناسی ارشد و دکترا شامل می شود.

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
▫️اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

شهریه دانشگاه:
5000 دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی گردشگری

دانشکده گردشگری قفقاز اولیّن بار در سال 2010 تأسیس شد. هدف اصلی این دانشکده کمک به رشد متخصّصان با قابلیّتی است که برای پذیرفتن جایگاه های مهم در بخش های مختلف گردشگری – یکی از صنعت های کلیدی و به سرعت در حال رشد گرجستان – آماده باشند و آنها را برای بازارهای شغلی محلّی و بین المللی آماده می نماید.
برنامه تحصیلی چهارساله رشته گردشگری، دانش و مهارت های ضروری مورد نیاز برای رشد حرفه ای را به دانشجویان می دهد و آنها را قادر میسازد که مشاغل آتی موفّقی داشته باشند. برنامه تحصیلی ، واحدهای درسی آموزش عمومی و همچنین واحدهای درسی مدیریّت گردشگری را شامل می شود.
محتوای برنامه تحصیلی:

برنامه تحصیلی، میان رشته ای است و دانشجویان را به دانش در زمینه های بازرگانی و مدیریّت مجهّز می نماید و همچنین آنها را با مهارت های عملی در پژوهش ، ارتباطات و فناوری اطّلاعات توانمند می سازد.

واحدهای تخصّصی اصلی ارائه شده:

• اقتصاد گردشگری
• مدیریّت خدمات کیترینگ و رستوران
• بازاریابی گردشگری
• آمارگردشگری
• مدیریّت گردشگری
• حسابداری دولتی
• مدیریّت هتل
• مدیریّت منابع انسانی در گردشگری
• امور مالی شرکتی
• مدیریّت استراحتگاه
• بازارهای گردشگری بین المللی
• توسعه برنامه بازرگانی
• روش های پژوهش کیفی و کمّی

پروژه نهایی:
پایان نامه کارشناسی

مشخصّات اصلی:

▪️روند آکادمیک در دانشکده مستقیماً با عمل ارتباط دارد. واحدهای درسی توسط اساتید و کارشناسان و همچنین متخصّصان در صنعت گردشگری ارائه می گردد. این رشته فرصت منحصر به فردی رابرای دانشجویان فراهم می سازد تا هم دانش علمی کسب نمایند و هم ارتباط نزدیکی را با کاربرد عملی آن حفظ کنند.

▪️دانشجویان دانشکده گردشگری قفقاز به عنوان بخشی از روند علمی، فرصت شرکت در کنفرانس های ملّی و بین المللی، دوره های آموزشی، کارگاه ها و سمینارهارا دارند.

▪️فعالیّت های فوق برنامه شامل بازدیدهای علمی و سفرهای تفریحی به مقاصد گردشگری مختلف می شود تا برقراری ارتباط و تشکیل گروه را ترویج دهد.

مزایا:

✔️دانشکده گردشگری قفقاز همکار دانشگاه های بین المللی مهم و سازمان های محلّی ، عمومی و خصوصی در صنعت گردشگری می باشد. در چهارچوب این همکاری، منابع آموزشی بیشتر و فرصت های کارآموزی برای دانشجویان مهیّا می گردد.

✔️دانشکده گردشگری قفقاز، واحدهای آموزش زبان اضافه ارائه می دهد تا دانشجویان پیشرفت بیشتری در فرصت های شغلی داشته باشند.

✔️دانشکده گردشگری قفقاز رویدادهای موضوعی منظّمی را سازماندهی مینماید تا به دانشجویان کمک کند ارتباطات حرفه ای را توسعه دهند.

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS ( بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی( در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
▫️آخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

شهریه دانشگاه:
5000دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی جامعه شناسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی قفقاز بر پایه ء تجربه ء دانشگاه های اروپاییِ پیشرو است و بر آماده سازی متخصّصان بسیار پرطرفدار با قابلیّت های تخصّصی، تمرکز دارد. هدف برنامه تحصیلی، فراهم کردن دانش کاربردی برای دانشجویان و دادن فرصت هایی به آنها برای آغاز مشاغل تخصّصی موفّق می باشد.

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی قفقاز، رشته جامعه شناسی را در سطح کارشناسی ارائه میدهد. این دانشکده برآموزش با کیفیت بالا تمرکز دارد و با در نظر داشتن این هدف در صدد ایجاد محیطی پویا است که دانشجویان در آن، دانش مدرن کسب نمایند و خود را برای مواجهه با چالش های فکری کنونی مهیا سازند.

محتوای برنامه تحصیلی

دانشجویان دراین رشته، دانش عمومی در رشته های مختلف جامعه شناسی کسب می نمایند:

• تاریخ جامعه شناسی
• نظریه های اساسی در جامعه شناسی
• روش های پژوهش و تجزیه و تحلیل داده های پژوهش
• برنامه بسته ء آماری برای علوم اجتماعی (SPSS)
• جامعه شناسی رسانه ای
• جامعه شناسی فرهنگ
• نظریه های جامعه شناسی ناسیونالیسم
• جامعه شناسی سیاسی

دانشجویان پس از گذراندن 180ECTS (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)، می توانند در یکی از سه گرایش جامعه شناسی مختلف که شامل 60ECTS است، دانش خود را تقویت نمایند.این فرصت به دانشجویان کمک می نماید که در شغل آینده خود کار آمدتر گردند.

گرایش های ارائه شده :

• جامعه شناسی ارتباطات
• جامعه شناسی تغییرات جهان
• نهادهای اجتماعی (خانواده، مذهب، سیستم اقتصادی، علم، هنر، دولت و قدرت)

مشخصات اصلی:

✔️ شرکت در پژوهش از سال اول آغاز و در طول برنامه تحصیلی ادامه می یابد تا پیشرفت دانشجویان را در پژوهش در حیطه مورد علاقه آنها تسهیل نماید.

✔️برنامه تحصیلی دانش پیش زمینه درپیشبرد نظریه، پژوهش و روش ها را برای دانشجویان فراهم می کند.

✔️ فرصت هایی برای واحدهای درسی عملی در زمینه های مختلف و کسب تجربه عملی

مزایا:

کارشناسی رشته جامعه شناسی به عنوان نقطه شروع ارزشمند برای یکسری از مسیرهای شغلی است:
▫️پژوهش اجتماعی
▫️مشاوره سیاسی
▫️تجزیه و تحلیل رسانه
▫️ارتباطات عمومی
▫️تبلیغات و بازاریابی
▫️کارگر اجتماعی و انسانی

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
▫️اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

شهریه دانشگاه:
5000 دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی روانشناسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی قفقاز بر پایهء تجربهء دانشگاه های پیشرو بوده وبر آماده سازی متخصّصانِ بسیار پرطرفدار با قابلیّت های تخصّصی تمرکز دارد که آرام آرام وارد بازارکار امروزی شوند. هدف برنامه تحصیلی، فراهم کردن دانش کاربردی برای دانشجویان و دادن فرصتی برای آغاز مشاغل تخصّصی موفق به آنها است.
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، رشته روانشناسی را در سطح کارشناسی ارائه می دهد. این دانشکده با هدف آموزش با کیفیّت بالا و به دنبال ایجاد محیطی پویا می باشد که دانشجویان در آن دانش مدرن کسب نمایند و خود را برای مواجهه با چالش های فکری کنونی مهیا سازند.

محتوای برنامه تحصیلی:

دانشجویان دراین رشته، دانش عمومی در زمینه روانشناسی کسب می نمایند:

• تاریخچه روانشناسی
• نظریه های اصلی روانشناسی
• روش های پژوهش
• روانشناسی اجتماعی
• روانشناسی شخصیت
• روانشناسی توسعه آموزشی
• روانشناسی بالینی
• روانشناسی جرم شناسی و حقوقی
• روانکاوی و روان درمانی

گرایش های ارائه شده:

• روانشناسی بالینی
• روانشناسی و مدیریّت منابع انسانی
• روانشناسی اجتماعی کاربردی

مشخصات اصلی:

▪️شرکت در پژوهش از سال اول آغاز و در طول برنامه تحصیلی کارشناسی ادامه می یابد تا پیشرفت دانشجویان را در خط پژوهش برنامه ریزی شده در حیطه خاصِ مورد علاقه آنها تسهیل نماید.

▪️برنامه تحصیلی دانش پیش زمینه درپیشبرد نظریه، پژوهش و روش ها را برای دانشجویان فراهم می کند.

▪️تجربه عملی با داشتن واحدهای آموزشی عملی در زمینه های مختلف

مزایا:

کارشناسی رشته روانشناسی به عنوان نقطه شروع ارزشمندی برای یکسری از مسیرهای شغلی است:

✔️ کارمندانسانی و اجتماعی
✔️ کارمند مراقبت از کودک
✔️ کارمند رفتارسنجی
✔️ متخصّص توانبخشی
✔️ منابع انسانی
✔️ روابط عمومی

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – ECTS 240 (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
▫️آخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

شهریه دانشگاه:
5000 دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی مدیریت بارزگانی

دانشکده بازرگانی قفقاز، رشته کارشناسی مدیریّت بازرگانی را ارائه می دهد که برپایه ارزش های غرب بوده و به منظور پرورش متخصّصان بازرگانی رقابتی در سطح جهانی با دانش نظری وسیع و مهارت های عملی طراحی شده است که ارزش های مردمی مقبول عام و اصول وظایف اجتماعی جمعی را در میان بگذارند و حفظ نمایند.

دانشکده بازرگانی قفقاز از سال 1998 آموزش و یادگیری برپایه پژوهش را ارائه داده و متخصّصان بسیار شایسته، با اخلاقِ حرفه ای، رقابت جو در بازار کار جهانی، و پایبند به آرمان های مردمی را آموزش میدهد تا بتوانند نیازها و مطالبات آموزشی عمومی را برآورده کنند.برنامه تحصیلی با در نظر گرفتن نیازهای بازار خصوصی و بخش های عمومی تنظیم شده است. این برنامه همچنین تجربه دانشکده های بازرگانی خارجی پیشرو و استانداردهای حرفه ای برگرفته از مدیریّت بازرگانی را در نظر گرفته است.

محتوای برنامه تحصیلی

دروس اصلی رشته بازرگانی:

• حسابداری مالی/ حسابداری مدیریت
• حقوق تجارت
• بازاریابی اولیه
• مالی شرکتی
• اصول اقتصاد خرد و کلان
• تجزیه و تحلیل داده و مدل سازی بازرگانی
• مسئولیت اجتماعی شرکتی
• مدیریت رفتار سازمانی
• روابط بازرگانی
• بازرگانی بین المللی
• مدیریت استراتژیک

زبان خارجی اختیاری:
فرانسوی/ آلمانی/ اسپانیایی/ ترکی

پروژه نهایی:
✔️ توسعه طرح بازرگانی

مزایا:

▪️ استخدام – 95% از فارغ التحصیلان رشته بازرگانی در ظرف مدت یکسال پس از فارغ التحصیلی استخدام شده اند.

▪️ جامعه – ساختن جامعه بین المللی قوی و شبکه محلّی قوی از متخصّصان

▪️ محیط آموزشی- این رشته محیط آموزشی تعاملی و هدف- محور قوی را فراهم می آورد.

▪️ برنامه های بین المللی- این رشته از طریق برنامه های انتقال دانشجویی مختلف، فرصت تحصیل در خارج در هر ترم/سال تحصیلی را به دانشجو می دهد.

تخصّص ها

امورمالی

• ارزیابی دارایی های مالی
• حسابداری میانه
• مالی بین المللی
• بانکداری
• مدیریت سبد سهام جهانی
• مدیریت مالی
• استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی( IFRS)
• نهادها و بازارهای مالی

مدیریت

• مدیریت عملیات
• اصول مدیریت منابع انسانی
• مهارت های مذاکره
• مدیریت کیفیت جامع
• مدیریت پروژه
• کارآفرینی
• مدیریت نوآوری

بازاریابی

• رفتار مصرف کننده
• تحقیقات بازاریابی
• مدیریت فروش
• بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیکی
• ارتباطات یکپارچه بازاریابی
• مدیریت برند یا نام تجاری
• بازاریابی خدمات
• بازاریابی استراتژیک
• بازاریابی بین المللی

حسابداری

▪️حسابداری میانه 1-2
▪️قانون مالیات
▪️ مبانی حسابرسی
▪️ حسابرسی پیشرفته
▪️حسابرسی داخلی
▪️ سیستم های اطلاعاتی حسابداری
▪️تجزیه و تحلیل مالی و ساختار وام

بازرگانی بین المللی

▫️ امور مالی و تجارت بین المللی
▫️ بازاریابی بین المللی
▫️ استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی
▫️ حقوق بازرگانی بین الملل
▫️ کارآفرینی
▫️ مدیریت نوآوری
▫️ لجستیک یا آماد ( سیستم تامین و توزیع کالا)
▫️ مدیریت زنجیره تامین

طول مدت رشته:
4 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
کارشناسی – 240ECTS (بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1- فرم ثبت نام آنلاین
2- رزومه یا CV
3- دو قطعه عکس
4- ترجمه رسمی پاسپورت
5- ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6- ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 20 می
▫️اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

شهریه دانشگاه:
5000 دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
✔️رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

CAUCASUS UNIVERSITY, [۲۴.۰۳.۱۹ ۱۸:۳۹] • MD (MEDICAL DOCTOR)
PROGRAM

• رشته پزشکی دانشگاه قفقاز

هدف برنامه تحصیلی رشته پزشکی، آماده کردن پزشکان باکفایت وپایبند به اصول اخلاقی وبا صلاحیّت است که دربازار محلی و بین المللی رقابت نمایند و بتوانند شرایط آموزشی یک جامعه آزاد را تامین کنند؛ جامعه ای که هدف عمومی دانشگاه قفقاز را تسهیل می کند: فارغ التحصیلی افراد رقابت طلب، با قابلیّت، پایبند به اصول اخلاقی که به ارزش ها و اصول مردمی وفادار هستند.
برنامه آموزشی این رشته بر استانداردهای فدراسیون جهانی آموزش پزشکی( WFME) متمرکز است. این برنامه توانایی های عملی/بالینی و روش تفکّری که برای فعّالیّت حرفه ای موفّق و تحصیلات مادام العمرِ بعداز مدرک تحصیلی ضروری است، را توسعه می دهد. دانشجویان دانشکده پزشکی قفقاز فرصتی برای استفاده از مراکز آموزشی بالینی و/یا آزمایشگاه را دارند.
برنامه تحصیلی تک- دوره ای “پزشکی عمومی” دانشجو- محور می باشد و برمبنای سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا تنظیم شده و براساس حجم آموزشی مورد نیاز دانشجو برای موفقیّت درنتایج آموزشی برنامه تحصیلی می باشد.

اهداف برنامه تحصیلی:

• ارائه رشته پزشکی مبتنی بر شواهد، براساس استانداردهای آموزشی بین المللی که برای کارعملی پزشکی ضروری است؛
• فراهم کردن آموزش علوم پایه، بالینی، رفتاری، و اجتماعی ضروری برای فعالیّت های عملی در زمینه پزشکی؛
• ایجاد انگیزه برای آموزش پزشکی پیوسته و مستمر و پیشرفت حرفه ای؛
• کسب دانش درمورد اصول قانونی سیستم خدمات مراقبت های پزشکی؛
• کسب مهارت های ارتباطی( با بیمار وخانواده اش، همکاران و سایر نمایندگان خدمات مراقبت های پزشکی) و کسب مهارت های بالینی و تبحّرها و شایستگی های بیمار-محور؛
• کسب ارزش های اخلاق پزشکی( حس احترام به بیمار، توجّه به علایقشان بدون درنظر گرفتن سابقه اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اخلاقی آنها؛ و کارکردن برطبق اصول اخلاقی حرفه ای).

برخی از دروس و واحدهای ارائه شده:

علوم پایه

• ساختمان بدن
• سیستم بدن( آناتومی، بافت شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی)
• ژنتیک
• بیوفیزیک پزشکی
• بهداشت عمومی
• میکروب شناسی
• ایمنی شناسی
• پاتولوژی
• ویروس شناسی
• فارماکولوژی(داروشناسی)

علوم بالینی

• پزشکی داخلی
• جراحی عمومی
• عصب شناسی
• روانپزشکی
• پزشکی اطفال
• بیماریهای زنان
• اورولوژی؛ کلیه و مجاری ادراری
• علم پزشکی قانونی
• بیماریهای عفونی
علم بیهوشی و مراقبت های ویژه

مشخصات اصلی:

✔️دانش و درایت _ فارغ التحصیلان پس از اتمام برنامه تحصیلی در رشته پزشکی، دانش کامل و سازمان یافته ای را در زمینه پزشکی به دست می آورند که به آنها فرصتی می دهد تا ایده های جدید و مبتکرانه بیافرینند و راه حل های مشکلات خاص را درک نمایند.

✔️توانایی به کارگیری دانش به صورت عملی_ می توانند در یک محیط جدید، غیر قابل پیش بینی و وابسته به چند رشته علمی کار کنند؛ راه های جدید و مبتکرانه حل مشکلات پیچیده را جستجو نمایند؛ مطالعه مستقل بر پایه روش ها و رویکردهای جدید داشته باشند.

✔️پزشک عمومی قادر است: با بیمار مشاوره نماید، موردهای بالینی را ارزیابی کند، برنامه معاینه پزشکی تعیین کند، تشخیص های پزشکی مختلف ارائه دهد، برنامه مدیریت بیماری را مورد بحث قراردهد، ارائه کمک های اولیه، روش های احیا( قلبی- ریوی)، تجویز دارو، عملکردپژوهشی و به کارگیری اصول علم زیست پزشکی، روش ها و دانش در انجام پژوهش، فعالیّت موثردرسیستم خدمات مراقبت های پزشکی، اقدامات حمایت از سلامت و مشارکت در مسائل بهداشت عمومی

✔️توانایی نتیجه گیری_ تفکر بالینی عمیقی دارند، قادر هستند که به صورت منتقدانه اطلاعات ناتمام و بحث انگیز را ارزیابی کنند، تشخیص های پزشکی مختلف ارائه دهند، با استفاده دانش و مهارت ها، اصولی برپایه شواهد تدوین کنند.

✔️مهارت های ارتباطات_ مهارت های نوشتاری و گفتاری موثر در چهارچوب علم پزشکی به زبان بومی و خارجی را دارند؛ مهارت های ارتباطی مشاهده ای، شنیداری، پرسش نمودن، و مهارت های غیرکلامی دارند.

✔️مهارت های یادگیری_ قادر هستند به طور مستقل فرایند یادگیری را مدیریت کنند، ویژگی های فرایند یادگیری و برنامه های استراتژیک را درک نمایند.

CAUCASUS UNIVERSITY, [۲۴.۰۳.۱۹ ۱۸:۴۱] طول مدت رشته:
6 سال تحصیلی

سطح مدرک رشته:
برابر با کارشناسی ارشد_360(ECTS بر اساس سیستم انتقال اعتبار و تجمیع واحد در اروپا)

صلاحیت:
پزشکی عمومی

شرایط ثبت نام:
▪️مدرک دبیرستان
▪️مدرک پیش دانشگاهی
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی (در سطح B2، آیلتس6.0، تافل 78)
▪️مصاحبه ویدیویی ضبط شده

مدارک مورد نیاز:
1. فرم ثبت نام آنلاین
2. رزومه یا CV
3. دو قطعه عکس
4. ترجمه رسمی پاسپورت
5. ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
6. ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی
7. 7. گواهی مهارت زبان انگلیسی: آیلتس 6.0/ تافل 78/ آزمون ورودی دانشکده پزشکی (MCAT) با گواهی مربوطه

🔸 توجّه: متقاضی که گواهی مهارت زبان انگلیسی فراهم ننموده باشد ، یک مصاحبه اسکایپ با هیئت انتخابی خواهد داشت. لطفا توجه فرمائید که اولویت به افرادی داده خواهد شد که گواهی مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهند.

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

تاریخ های مهم:
▫️آخرین مهلت برای ترم پاییز – 31 می
▫️اخرین مهلت برای ترم بهار- 20 اکتبر

شهریه دانشگاه:
6500 دلار سالیانه

اعتبار بخشی:
✔️رشته تحصیلی توسط وزارت آموزش، علوم ، فرهنگ و ورزش گرجستان تایید و اعتبار بخشی شده است.

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی گرونوبل

دانشکده مدیریت گرونوبل، برنامه تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) را در دانشکده بازرگانی قفقاز در تفلیس ارائه می دهد. این برنامه، فرصت منحصر به فردی برای آموختن از اساتید بین المللی و به اشتراک گذاشتن تجربیّات با همگروهی های بسیار حرفه ای می باشد. واحدهای اصلی را در تفلیس گرجستان، و دروس تخصّصی را در هریک از کمپ های بین المللی دانشکده مدیریت گرونوبل( لندن، پاریس، گرونوبل و یا برلین) میتوانید بگذرانید. این برنامه تحصیلی به شما فرصت دریافت دو مدرک دانشگاهی را می دهد. شما هم مدرک MBA دانشکده گرونوبل و هم مدرک MBA دانشکده بازرگانی دانشگاه قفقاز را دریافت خواهید نمود. تحصیلات تکمیلی MBA دانشکده بازرگانی گرونوبل شرایط خاصی را برای متخصّصین حرفه ای فراهم می آوردو به آنها فرصت می دهد تا شناخت کاملی از توانایی مدیریت خود به دست آورند و دانش و مهارت های بیشتری رافراگیرند.

محتوای برنامه تحصیلی

• جلسه مقدماتی
معرفی برنامه تحصیلی
رهبری و گروه بندی
• محیط زیست بین المللی
اقتصاد کلان بین المللی
جغرافیای سیاسی یا ژئوپلیتیک
• حسابداری و حسابرسی
حسابداری مدیریت
حسابداری مالی بین المللی
حسابرسی
• مدیریت بین المللی
مدیریت میان فرهنگی
مذاکرات بین الملل
• پایداری و مدیریت
پایداری و مسئولیت اجتماعی شرکتی
مدیریت ریسک
• فنون و ابزارهای تصمیم گیری
حسابداری مدیریت
روش های کمّی
• سازمان های مدیریتی
مدیریت منابع انسانی بین الملل
مدیریت تغییر و رفتارسازمانی
• حقوق بازرگانی
مقدمه ای بر حقوق و حاکمیت شرکتی
حقوق اسنادو قراردادها
• مدیریت تکنولوژی
مدیریت نوآوری
مدیریت عملیاتی
• بازاریابی بین الملل
• امورمالی شرکتی
• مدیریت استراتژیک یا راهبردی
• سیستم‌اطلاعات استراتژیک
• یکپارچه سازی

رتبه بندی های بین المللی

✔️ رتبه چهارم در فرانسه/ توسط نشریه بین المللی بازرگانی و اقتصادی Financial Times در سال 2017
✔️ رتبه بیستم دانشکده های بازرگانی در اروپا/ توسط نشریه بین المللی بازرگانی و اقتصادی Financial Times در سال 2016
✔️ رتبه پنجاه و چهارم MBA درجهان/ توسط نشریه بین المللی بازرگانی و اقتصادی Financial Times در سال 2017

تخصّص ها( سه دوره تحصیلی یک-هفته ای)

• امور مالی
• بازاریابی
• مدیریت نوآوری
• مدیریت پروژه
• مشاوره مدیریت
• مدیریت برند
• رهبری سازمان

مزایا

✔️ برنامه تحصیلی مهیّج ،تاثیرگذار و فشرده
✔️ روابط و شبکه ارتباطی بین المللی
✔️ دربرگرفتن مهارت های مدیریتی”سخت”(فنون حرفه ای، توانایی های انجام کار…) ومهارت های مدیریتی” نرم”( مهارت های ارتباطی، توانایی کار گروهی، خلاقیت…)
✔️ بازده عالی سرمایه گذاری
✔️ امکان تکمیل برنامه تحصیلی همسو با اشتغال تمام وقت

هدف عمده برنامه تحصیلی

برنامه تحصیلیMBA دانشکده بازرگانی گرونوبل، دانش اصلی در تمام زمینه های کاری رشته بازرگانی را فراهم می آورد، تکنیک ها و مهارت های ارتباطی لازم برای مدیران امروزی را ارتقا می دهد و ابتکارعمل های کارآفرینی و مدیریتی را تشویق و ترغیب مینماید. دانشجویان، تئوری مدیریت، تفکرو روش ها را با نمونه های زندگی واقعی همکاران و اساتید ادغام نموده و نگرش جامع و همه جانبه ای را ازبازرگانی اتخاذ می کنند و سنجش گرانه و استراتژیک می اندیشند. این برنامه تحصیلی همچنین نیازهای شرکت ها را با فارغ التحصیل نمودن افرادی که تغییرات جهانی محیط را درک میکنند و خودرا با آن وفق میدهند و میتوانند در یک زمینه چند فرهنگی مدیریت کنند، برآورده میسازد. رشته MBA گرونوبل، مدیرانی را پدید می آورد که به مانند سرمایه هایی برای شرکت هایی هستند که آنان را استخدام می نماید و چون گذرنامه ای برای پیشرفت شغلی و ترقی آنها می باشد.

طول مدت رشته:

دوره 18 ماهه شامل پانزده واحد کلاس سه روزه و نه واحد کلاس پنج روزه قبل از پایان نامه پروژه مدیریت با مدرس دانشگاهی. جلسات یک یا دوبار درماه خواهد بود. جمعه ها و یکشنبه ها کلاس های سه روزه ، و دوشنبه ها و پنج شنبه ها کلاس های پنج روزه.

شرایط ثبت نام:
▪️حداقل سه سال تجربه کاری
▪️گواهی مهارت زبان انگلیسی
▪️مدرک کارشناسی

شهریه دانشگاه:
شهریه کل برنامه تحصیلی 31,450€
چنانچه در برنامه تحصیلی MBA درگرجستان ثبت نام کرده باشید، دانشکده بازرگانی قفقاز 14,000€ را اعطا و شهریه دانشگاه 17,450€ خواهد بود.

تاریخ های مهم:
▫️تاریخ شروع برنامه تحصیلی: 7 آوریل 2019

زبان ارائه رشته:
انگلیسی

اعتبار بخشی سه گانه:
اتحادیه کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی(AMBA)
انجمن دانشکده های پیشرفته بازرگانی (AACSB)
سیستم اعتباربخشی سازمانی پیشرو(

ازدواج بین المللی در گرجستان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

قالب وردپرس فروشگاهی
تماس مستقیم واتساپی
ارسال از واتساپ