آنچه باید درباره ازدواج بین المللی بدانید

آنچه باید درباره ازدواج بین المللی بدانید

 ازدواج بین المللی، راه ثبت ازدواج زوج هایی است که دو ملیت متفاوت دارند و یا هر دو ایرانی هستند و قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند و یا به دنبال دریافت ویزای الحاق هستند. وقتی دونفر که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند از ملیت های مختلف هستند؛ برای ثبت ازدواج باید به کشور سومی سفر کنند و ازدواج بین المللی ثبت کنند.

اگر این موضوع برای شما جالب است و یا شما نیز به دنبال عقد بین المللی و ثبت ازدواج بین المللی هستید. این مقاله را تا انتها بخوانید. اینجا از آنچه باید درباره ازدواج بین المللی بدانید را به شما گفته ایم.

 

ازدواج بین المللی چیست؟

ازدواج بین المللی برای افرادی است که قصد مهاجرت و دریافت ویزای الحاق را دارند و یا مواردی که زوجین در دو کشور مختلف با پاسپورت یا تراول داکیومنت متفاوت هستند، مورد نیاز است. بهتر است به صورت ساده تر با مثال با موضوع ازدواج بین المللی آشنا شویم.

 برای مثال فردی ایرانی به کشور دیگر مهاجرت کرده و پاسپورت یا تراول داکیومنت آن کشور را دریافت کرده است. این فرد برای ازدواج با فردی ایرانی باید به ایران برگردد و ثبت ازدواج مطابق با قوانین ایران داشته باشد که قوانینی بسیار سخت و پیچیده دارد و به زمان طولانی و مدارک زیادی نیاز است. در این مواقع ازدواج بین المللی به آنها کمک می کند. به این صورت که به کشور ثالثی که ثبت ازدواج بین المللی را انجام می دهد می روند و عقدشان را به صورت بین المللی ثبت می کنند. سپس با مدارک این ثبت ازدواج می توانند درخواست ویزای الحاق یا ویزای پیوست داشته باشند و به کشور محل زندگی همسرشان بروند.

و یا مثالی دیگر

زمانی که شما در ایران با شخصی در خارج از کشور آشنا می شوید و تصمیم به ازدواج می گیرید. شما نمی توانید مستقیما در سفارت ایران یا کشور ایران عقد و ثبت ازدواج کنید. به همین دلیل زوجین به کشور سومی که امکان سفر به آنجا را دارید و ازدواج بین المللی را انجام می دهد می روید و ثبت عقد به صورت بین المللی انجام می شود.
و یا
هر دو در ایران زندگی می کنید و هردو پاسپورت ایرانی دارید اما بنابر دلایلی قصد ثبت ازدواج بین المللی دارید و مقصد ما مهاجرت به کشور دیگری می باشد. شما می توانید در گرجستان ثبت ازدواج بین المللی داشته و مدارک رسمی ازدواج خود را به کور مقصد ببرید .

 

نکته : ازدواج بین المللی ثبت شده در گرجستان رسمی است و اعتبار بین المللی دارد ولی اسلامی نبوده و در ایران اعتبار ندارد.

 

ازدواج یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین انتخاب‌های هر فرد در طول زندگی است. ازدواج با کسی که وطن، فرهنگ، تمدن و زبانش با دیگری یکی نیست این مسائل را حساس‌تر و پیچیده تر می‌کند. امروزه دلایل مختلفی چون گسترش فضای مجازی، مهاجرت، تحصیل در کشورهای خارجی وغیره ایجاب کرده  تا افراد خارجی بیشتری تصمیم داشته باشند با هم ازدواج کرده و در کنار یکدیگر زندگی کنند.

 زمانی که مرد و زنی با دو تابعیت خارجی با یکدیگر ازدواج کنند، یک ازدواج در سطح بین المللی اتفاق افتاده است. یکی از مسائل و چالش‌هایی که این افراد با آن مواجه می‌شوند این است که ازدواج با یک فرد خارجی  چگونه باید ثبت و قانونی شود؟

 

ازدواج بین المللی در ایران/ آنچه باید درباره ازدواج بین المللی بدانید

در ایران ازدواج‌ها را به دو دسته‌ی داخلی و بین المللی تقسیم بندی کرده‌اند. ملاک این تقسیم بندی بر اساس تابعیت مرد و زنی است که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند.

ازدواج داخلی

اگر ازدواج بین زن و مرد در کشوری که تابعيت آن را دارند و هر دو دارای تابعيت یکسان هستند و بر اساس قوانین مربوط به همان کشور انجام شود ازدواج داخلی نامیده می شود. مانند ازدواج هر زن و مرد ایرانی که تابعیت ایران را داشته و بر اساس قوانین ایران ازدواج کنند.

ازدواج بین المللی

این نوع ازدواج خود به دو نوع مختلط و ساده تقسیم بندی می‌شود.

ازدواج مختلط بین المللی:

این ازدواج به ازدواج‌هایی گفته می‌شود که مرد و زن تابعیت متفاوتی دارند. مثل ازدواج مرد ایرانی و زن خارجی و یا زن ایرانی و مرد خارجی. 

ازدواج ساده بین المللی:

ادواجی که در آن زن و مرد دارای تابعیت یکسان بوده اما پیوند خودشان را در کشوری که تابع آن نیستند انجام ‌دهند. مثل پیوندی که بین زن و مرد ایرانی در کشوری دیگر انجام می‌شود.

 

بهترین کشور برای ثبت ازدواج بین المللی برای ایرانیان کدام کشور است؟

ثبت ازدواج بین الملل در بسیاری از کشورها و با قوانین و مقررات متفاوت صورت می گیرد. برای ایرانیان با داشتن پاسپورت ازدواج بین المللی در گرجستان  و برگه تجرد در ارمنستان و ترکیه بهترین انتخاب است. اما بهترین کشور برای ثبت ازدواج بین المللی برای ایرانیان کدام کشور است؟

شما برای ثبت ازدواج بین المللی خود با کشوری را انتخاب کنید که

  • ازدواج بین المللی را انجام می دهد
  • نزدیک ایران باشد تا با صرف هزینه کم به آنجا سفر کنید
  • نیاز به ویزا نداشته باشد

بنابراین پیشنهاد ما به شما کشورهای گرجستان و ارمنستان است. ارمنستان و گرجستان جزو کشورهای ثالث اطراف ایران است که ایرانی ها می توانند بدون ویزا و با هزینه های کم به آن سفر کنند و پروسه ثبت ازدواج بین المللی خود را طی کنند.

 

 

ازدواج بین المللی در گرجستان

ازدواج بین‌المللی در گرجستان در سال‌های اخیر به یک موضوع پرطرفدار تبدیل شده است. با توجه به قوانین ساده و فرایند سریع، بسیاری از زوج‌های بین‌المللی تصمیم می‌گیرند مراسم ازدواج خود را در این کشور زیبا برگزار کنند. گرجستان در تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد و از نظر جغرافیایی به راحتی قابل دسترسی است.

این کشور با طبیعت بکر و مناظر زیبا، مقصدی ایده‌آل برای برگزاری مراسم ازدواج است. قوانین ازدواج در گرجستان نسبت به بسیاری از کشورها ساده‌تر و شفاف‌تر است. این قوانین به زوج‌های بین‌المللی اجازه می‌دهند که بدون مواجهه با مشکلات پیچیده قانونی، مراسم ازدواج خود را به راحتی برگزار کنند.

مزایای ازدواج در گرجستان

هزینه‌های پایین

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ازدواج در گرجستان، هزینه‌های پایین آن است. هزینه‌های ازدواج و برگزاری مراسم در این کشور بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.

فرایند سریع و آسان

فرایند ازدواج در گرجستان بسیار سریع و آسان است. شما می‌توانید در مدت زمان کوتاهی، تمامی مراحل قانونی و مراسم ازدواج را به انجام برسانید.

شناسایی بین‌المللی

مدارک ازدواج صادر شده در گرجستان در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته می‌شوند. این امر باعث می‌شود که زوج‌ها بدون دغدغه بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

 

ازدواج بین المللی در ارمنستان

ازدواج بین‌المللی در ارمنستان در سال‌های اخیر به یک گزینه محبوب برای زوج‌های از کشورهای مختلف تبدیل شده است. با توجه به قوانین ساده، هزینه‌های مناسب و فرایند سریع، بسیاری از زوج‌ها این کشور زیبا را برای برگزاری مراسم ازدواج خود انتخاب می‌کنند.

ارمنستان با موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی آسان، مقصدی ایده‌آل برای زوج‌های بین‌المللی است. این کشور با طبیعت زیبا و فرهنگ غنی، مکانی مناسب برای آغاز زندگی مشترک است. قوانین ازدواج در ارمنستان نسبت به بسیاری از کشورها ساده‌تر و شفاف‌تر است. این قوانین به زوج‌های بین‌المللی اجازه می‌دهند که بدون مواجهه با مشکلات پیچیده قانونی، مراسم ازدواج خود را به راحتی برگزار کنند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای ازدواج در ارمنستان، هزینه‌های مناسب آن است. هزینه‌های ازدواج و برگزاری مراسم در این کشور بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. مدارک ازدواج صادر شده در ارمنستان در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته می‌شوند. این امر باعث می‌شود که زوج‌ها بدون دغدغه بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

فرایند ازدواج در ارمنستان کمی از فرایند ثبت ازدواج در گرجستان پیچیده تر است. در این کشور علاوه بر پاسپورت به تجرد نامه نیز نیاز است. ارمنستان به کسانی پیشنهاد می شوند که امکان سفر به گرجستان را ندارند. 

مثلا

افرادی که تراول داکیومنت اتریش را دارند برای سفر به گرجستان به ویزا نیاز دارند و معمولا پروسه ویزا زمان بر و پر هزینه است بهترین پیشنهاد به این افراد ارمنستان می باشد برای سفر به ارمنستان به راحتی می توانید اقدام کنید .

یا مثلا 

اگر تراول داکیومنت کانادا بدون پی آر دارید برای سفر به گرجستان به ویزا نیاز دارید برای این گروه نیز ارمنستان قطعا گزینه مناسب و بی دردسر می باشد.

 

 معرفی مرکز ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان و ارمنستان

پیشنهاد ما به شما برای ثبت ازدواج بین المللی، مرکز ثبت ازدواج بین المللی پیوست (مبامین) است. دلیل این پیشنهاد

  • تجربه 3 هزار ثبت ازدواج موفق
  • حضور وکیل گرجی مسلط به سه زبان انگلیسی، گرجی، فارسی
  • انجام پروسه عقد در 1 ساعت
  • انجام روند ثبت ازدواج بین المللی در 8 ساعت
  • راهنمایی کامل برای عکاسی، لباس عروس، جشن عقد و ... بدون دریافت هزنیه اضافی و کاملا رایگان 

 

همین حالا با ما تماس بگیرید: 

 0995591225319

 

ما ثبت عقد و ازدواج بین المللی را در کشور گرجستان و ارمنستان در 1 روز کاری, بدون دریافت هزینه اضافی و صرفا با دریافت هزینه ثبت انجام می دهیم. و البته به صورت تخصصی و به کمک وکیل، نه به صورت تجربی

 

ارسال یک نظر لغو بازخورد

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات شما (0)

با ما در واتس آپ در ارتباط باشید

برای مشاوره رایگان و تخصصی ازدواج بین المللی همینک تماس بگیرید

کلیه حقوق این سایت متعلق به مبامین می باشد