سیقناقی در گرجستان

سیقناقی در گرجستان و در شرق استان کاختی قرار دارد . این شهر به شهر عشق معروف است. سیقناقی از توقفگاه های جاده باستانی ابریشم بوده است .

 

شهر سیقناقی در گرجستان

این شهر حدود یک ساعت و نیم با تفلیس فاصله دارد و جای بسیار دنجی برای فرار از شلوغی شهر است. برای سفر به سیقناقی حتی می توان در یک روز برنامه ریزی کرد .

این شهر به تازگی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته و باعث شده امروز مقصد سفر بسیاری از کشورها باشد ، هتل های با کیفیت و شراب و ناهار خوری ها و مناظر خیره کننده دره آلازانی سیقناقی در گرجستان را به یک جذابیت فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

سیقناقی جای خوبی برای شروع تور شراب در گرجستان است . در این شهر تعدادی تاکستان و  کارخانه شرابسازی قرار دارد .

 

تماشای کوه های قفقاز

همانطور میدانیم گرجستان کشوریست تاریخی و سیقناقی در گرجستان هم دارای مکان های مهم تاریخی و میراث فرهنگی است . کوچه ها و خیابان های سنگفرش زیبا و سازه ها و خانه ها با نمای چوب و قدیمی به این شهر فضایی عارفانه و عاشقانه بخشیده است و آن را به شهر عشق معروف کرده است . هوا در این منطقه در تمام سال دلپذیر است .  

 

کلیسا در سیقناقی در گرجستان

دو کلیسای سنت جورج و سنت استفان هر دو نمونوه هایی از معماری سنتی و آثار مذهبی هستند و هر دو در دسترس بازدید کنندگان ودر فاصله بسیار کمی قرار دارد . 

 

صومعه bodbe در سیقناقی

در برنامه سفر خود به شهر سیقناقی حتما این صومعه را بگنجانید این صومعه در دو کیلومتری شهر قرار دارد . این صومعه چندین بار در طول سال ها از حملات در امان بوده ،  امروزه راهبه ها در این صومعه در سیقناقی در گرجستان زندگی می کنند .

 

دیوار شهر سیقناقی 

دیوار این شهر از بقایای قرون وسطی می باشد و قطعا  ارزش بازدید دارد .این دیوار دارای بیش از 20 برج است . که در کوهها قرار دارند و فقط بخشی از آن آماده پیاده روی است .

 

موزه مردم نگاری و باستان شناسی سیقناقی در گرجستان

این موزه دارای آثاری از کاوش های باشتانی است و همچنیم نمایشگاهی از تابلو های نقاشی نقاش بزرگ گرجی پیروسمانی است .

 

رستوران های زیادی در این شهر وجود دارد که با انواع غذاهای گرجی و لاتین ، چه برای گیاه خواران و چه گوشت خوار ها دارد. سیقناقی در گرجستان شهر بسیار کوچکی است و فقط پیاده یا با ماشتن ها زیر که اجاره می دهند می توانید کل شهر گردش داشته باشید . 

برای رفتن به سیقناقی از تفلیس به راحتی می توانید از مترو سامگوری با اتوبوس و تاکسی که از 9 صبح تا 6 عصر کار می کند استفاده کنید . بعد از سقناقی حتما به شهر متسختا در گرجستان سری بزنید .

ارسال یک نظر لغو بازخورد

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات شما (0)

با ما در واتس آپ در ارتباط باشید

برای مشاوره رایگان و تخصصی ازدواج بین المللی همینک تماس بگیرید

کلیه حقوق این سایت متعلق به مبامین می باشد