ثبت عقد و ازدواج در گرجستان

 ازدواج در گرجستان و ثبت ازدواج در خارج از کشور با شرایط ازدواج در ایران متفاوت است ، همانطور که می دانیم در کشور ایران ازدواج هم از جنبه ثبت وهم از جنبه دینی مورد توجه قرار می گیرد .یعنی افراد بر اساس فقط تنظیم سند به عقد هم در نمی آیند ، بلکه صیغه عقد بایستی بین آنها جاری شود تا ازدواج رسما ثبت شود .
نکته بسیار حائز اهمیت اینکه ، در مراحل ثبت ازدواج بر طبق قوانین کشور گرجستان هر خطا و  اشتباهی در ترجمه یا تکمیل فرم ها ایجاد شود و پس از آن سند ازدواج صادر شود به هیچ عنوان قابل تغیییر نیست مگر اینکه بعد از سی و هفت روز از تاریخ عقد ، طلاق انجام شود و مجددا ازدواج صورت گیرد ، که این مطلب اهمیت این موضوع را نشان می دهد که از گروهی که دارای تجربه و دانش کافی در تمام ابعاد امور ثبت ازدواج می باشندکمک بگیریم .

 

ثبت عقد و ازدواج بین المللی در گرجستان

گرجستان یکی از مقاصد محبوب برای ثبت عقد و ازدواج بین‌المللی است. با توجه به موقعیت جغرافیایی، قوانین ساده‌تر و هزینه‌های کمتر، بسیاری از زوج‌ها این کشور را برای شروع زندگی مشترک انتخاب می‌کنند. در این مطلب، به بررسی مزایا، مدارک مورد نیاز و مراحل ثبت عقد و ازدواج در گرجستان می‌پردازیم.

 

 مزایای ثبت عقد و ازدواج در گرجستان


1. ساده بودن فرآیند قانونی: ثبت ازدواج در گرجستان به دلیل عدم پیچیدگی مراحل قانونی و بروکراسی کمتر، به راحتی و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.
2. هزینه‌های پایین‌تر: هزینه‌های مرتبط با ثبت ازدواج در گرجستان معمولاً کمتر از کشورهای دیگر است.
3. شناخت بین‌المللی: ازدواج‌های ثبت شده در گرجستان توسط بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته می‌شود، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریکا.
4. عدم نیاز به ویزا: برای ایرانیان، سفر به گرجستان بدون نیاز به ویزا امکان‌پذیر است، که این امر فرآیند را ساده‌تر می‌کند.

 

مراحل ثبت عقد و ازدواج در گرجستان


1. **آماده‌سازی مدارک**: ابتدا باید تمامی مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری، ترجمه و تایید کنید. بهتر است این کار را با کمک یک دارالترجمه رسمی انجام دهید.
2. **سفر به گرجستان**: پس از آماده‌سازی مدارک، به گرجستان سفر کنید. معمولاً بهترین شهر برای این کار تفلیس، پایتخت گرجستان است که دارای امکانات و دفاتر ثبت متعددی است.
3. **ثبت درخواست ازدواج**: به اداره ثبت احوال گرجستان (خانه ازدواج) مراجعه کرده و درخواست ازدواج خود را ثبت کنید. در این مرحله، تمامی مدارک باید ارائه و بررسی شوند.
4. **برگزاری مراسم عقد**: پس از تایید مدارک، مراسم عقد و ازدواج برگزار می‌شود. شما می‌توانید مراسم خود را در یکی از کلیساها یا مکان‌های ویژه برگزار کنید.
5. **دریافت گواهی ازدواج**: پس از برگزاری مراسم، گواهی ازدواج رسمی صادر و تحویل شما می‌شود.
6. **ترجمه و تایید گواهی ازدواج**: برای اینکه گواهی ازدواج شما در سایر کشورها به رسمیت شناخته شود، بهتر است آن را به زبان کشور مقصد ترجمه و تایید کنید.

ثبت عقد و ازدواج در گرجستان می‌تواند تجربه‌ای خوشایند و بی‌دغدغه باشد، به شرطی که تمامی مراحل قانونی و مدارک مورد نیاز به درستی تهیه و ارائه شوند. با رعایت نکات فوق و برنامه‌ریزی دقیق، می‌توانید ازدواج خود را به سادگی و با کمترین هزینه ثبت کنید و زندگی مشترک خود را آغاز نمایید.

 

ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان برای ایرانیان و خارجی ها، پاسخ به چند وسال پرتکرار

 

ثبت ازدواج در تفلیس گرجستان برای دریافت اقامت گرجستان

اگر قصد دریافت اقامت گرجستان را دارید و این دلیل شما برای ازدواج در گرجستان است اصلا انتخاب خوبی نیست ، در واقع شما فقط با ثبت ازدواج صوری نمی توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید ، برای دریافت اقامت بعد از ثبت ازدواج مورد بررسی کامل قرار خواهید گرفت و در هر مرحله پلیس به صوری بودن ازدواج پی ببرد پروسه اقامت شما در گرجستان با مشکل مواجه خواهد شد ،فقط در صورتی اقدام به ازدواج در گرجستان کنید که واقعا قصد ازدواج با کیس مورد نظر و ادامه زندگی را داشته باشید.

ثبت ازدواج در گرجستان بسیار ساده است ، به این صورت که به اداره عدالت گرجستان مراجعه می کنید و فقط با کپی و ترجمه پاسپورت ثبت ازدواج انجام میدهید و می توانید همان موقع جهت اخذ اقامت درخواست دهید که عموما در مرحله اول اقامت موقت گرجستان را دریافت می کنید وئبعد از گذشت یک سال اقامت دائم را در صورت پابرجا بودن زندگی دریافت می کنید .

 

ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان برای تبعه خارجی با تبعه خارجی برای الحاق به همسر

ثبت ازدواج در گرجستان کاملا رسمی انجام می شود و دارای اعتبار در کشور های اروپایی آمریکا کانادا و.. است.

مدارک مورد نیاز ثبت ازدواج در گرجستان برای دو تبعه خارجی ( مثلا زن ایرانی با مرد آلمانی ، یا هر دو ایرانی ، و یا زن ایرانی و مرد ایرانی مقیم خارج از ایران )

اگر مرد و زن اتباع خارجی باشند و بخواهند در گرجستان ازدواج کنند به مدارک زیر احتیاج خواهند داشت :

 • پاسپورت
 • ترجمه پاسپورت
 • تعیین وقت قبلی
 • طلاقنامه ها از هر کشوری که طلاق انجام شده باید آپوستیل شود ، در صورت وجود ، که می توانید تصمیم بگیرید که اصلا ارائه ندهید .

برای ثبت ازدواج نیاز به دو نفر شاهد به همراه پاسپورت ایشان می باشد
( بهتر است گرجی باشند زیرا در برخی از کشور ها مثل آلمان و دانمارک  کانادا نیاز به اطلاعات شاهدین و فرد ثبت کننده ازدواج می باشد که در صورتی که افراد گرجی نباشند معمولا تمایلی به
انجام مراحل ثبت شاهدین و امضا ندارند )

پس از ثبت ازدواج نیاز به انجام امور وزارت خارجه جهت دریافت ثبت بین المللی در گرجستان و در نهایت دریافت مهر آپوستیل می باشد .

توجه :

 • توجه داشته باشید که تمامی مراحل ثبت ازدواج بین المللی به
  سه نهایتا چهار روز زمان حضور در تفلیس نیاز دارد .
 • حضور هر دو نفر خانم و آقا برای ثبت ازدواج الزامیست .
 • اگر بیشتر از 18 سال سن دارید می توانید بدون اجازه والدین ثبت ازدواج خود را انجام دهید .
 

ازدواج و طلاق در گرجستان و قوانین آن

 • تنها در صورتی طلاق در گرجستان امکان پذیر است که
  هر دوطرف با رضایت کامل برگه مربوط به طلاق را امضا کنند.
 • زوج بایستی مبلغی را بصورت ماهانه جهت خرجی
  به زوجه و فرزندشان پرداخت کند. ( مانند قانون نفقه در ایران )
 • زوج پس از ثبت ازدواج هرچی دارایی دارد ، ۵۰ درصد آن متعلق به زوجه می شود.

 

مراحل ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان

مراحل ثبت ازدواج بین المللی در کشور گرجستان به این صورت است که به ساختمان عدالت مراجعه می کنید . برای ثبت ازدواج در گرجستان برای اخذ اقامت گرجستان و همچنین برای ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان روی تصویر زیرکلیک کنید .

 

 

شرایط ازدواج در گرجستان

سوالی که عمدتا پرسیده می شود این است که شرایط ثبت ازدواج در گرجستان چگونه است ؟

 • اول پیداکردن کیس ازدواج برعهده خودتان است .
 • تنها شرط ثبت ازدواج در گرجستان چه  برای دریافت اقامت و چه ثبت بین المللی،  داشتن پاسپورت و تعیین وقت است.

 

مدارک لازم برای ازدواج در گرجستان

پاسپورت و یا تراول داکیومنت

سوال : برای ثبت عقد و ازدواج در گرجستان  نیاز به برگه سلامت و یا گواهی تجرد و یا حضور پدر مادر می باشد ؟

خیر ، تنها به ارسال پاسپورت و تعیین وقت نیاز دارید .

 

 

چرا شهر تفلیس و کشور گرجستان را انتخاب کنیم ؟

 • عضویت گرجستان در کنوانسیون بین المللی احوال شخصیه و
  اعتبار بین المللی سند ازدواج در گرجستان
 • آسان بودن سفر اتباع خارجی از جمله ایرانیان به گرجستان بدون نیاز به ویزا
 • وجود پروازهای روزانه از ایران و اکثر کشورها به مقصد تفلیس
 • جاذبه های گردشگری و حتی شهر سیقناقی که به شهر عشق در گرجستان معروف است
  مورد توجه بسیاری جهت ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان قرار میگیرد .
 • نزدیکی فرهنگی و ذائقه غذایی و خونگرمی و میهمان نوازی مردمان گرجی
  این کشور را مقصد ثبت ازدواج در گرجستان نموده
 • ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان دارای اعتبار و قابل قبول تمامی کشورها می باشد .

 

سند رسمی ازدواج در گرجستان

برای یکسان شدن سند ازدواج در کشورهای مختلف، اقداماتی صورت گرفت. به این ترتیب سند ازدواج صادر شده در این کشورها، مورد قبول سایر کشورها نیز می باشد. و دارای اعتبار بین المللی می باشد. سند ازدواج صادر شده از این کشور ها چند زبانه نبوده و فقط به زبان بین المللی و انگلیسی ترجمه می شود و مورد قبول سایر کشورها می باشد.

 

ازدواج در گرجستان برای آلمان

اگر در آلمان مقیم هستید و قصد ثبت ازدواج بین المللی در کشو گرجستان را دارید ، این امکان برای شما فراهم است که با ثبت ازدواج در گرجستان بتوانید برای درخواست ویزای همسر اقدام کنید .

 

اقامت گرجستان و ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان

ثبت ازدواج بین المللی در تفلیس  گرجستان  به داشتن اقامت این کشور نیازی ندارد و بدون داشتن اقامت گرجستان هم می توان عقد بین المللی در گرجستان انجام داد.

 ثبت ازدواج ایرانیان در گرجستان هم با پاسپورت ایرانی و هم پاسپورت سایر کشورها و هم چنین تراول داکیومنت قابل انجام است .

امروزه مهاجرت از طریق ازدواج بسیار مورد توجه قرار گرفته ودر کشور گرجستان این شرایط برای ثبت ازدواج بین المللی فراهم است و فرصت بسیار مناسبی برای ثبت ازدواج برای افراد و ایرانیان زیادی که قصد ازدواج در کشور ثالث دارند فراهم است.

 

 

ارسال یک نظر لغو بازخورد

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات شما (0)

با ما در واتس آپ در ارتباط باشید

برای مشاوره رایگان و تخصصی ازدواج بین المللی همینک تماس بگیرید

کلیه حقوق این سایت متعلق به مبامین می باشد