ثبت ازدواج در گرجستان

ثبت ازدواج در گرجستان

 ثبت ازدواج در گرجستان چرا وچگونه و برای چه افرادی انجام می شود ؟ اگر قصد ثبت ازدواج در گرجستان دارید حتما در مطالب زیر اطلاعات کامل و کافی بدست خواهید آورد.

ثبت ازدواج در گرجستان برای چه کسانی مناسب است ؟

ازدواج در گرجستان برای تمام کسانی که امکان رفتن به ایران و ثبت ازدواج خود را ندارند و به تمام کسانی که تمایل دارند تحت قوانین بین المللی در خارج از ایران ثبت عقد کنند و یا حتی تمایل دارند جشن عروسی خود را در  جایی نزدیک ایران برگزار کنند که دسترسی ها از ایران فراهم باشد ،  و حتی برای کسانی که برای پیوستن به همسر نیاز به عقد بین المللی در سراسر جهان دارند تا بتوانند از روی آن دعوت نامه برای پیوستن همسر بگیرند ، میتوانند در دفتر ثبت ازدواج در گرجستان، ثبت ازدواج انجام دهند.

بسیار از مراجعه کنندگان وب سایت مبامین درباره مراحل ثبت ازدواج در گرجستان سوال می کنند . در این باره لازم است بدانیم که تمامی امور قانونی و اداری ثبت ازدواج در گرجستان فقط با پاسپورت قابل انجام است و در مدارک لازم که نیاز به ارائه دارید فقط پاسپورت است و این کشو حتی ارائه گواهی تجرد هم نیاز نخواهید داشت ،

تمام آنچه برای ثبت ازدواج در گرجستان نیاز دارید برای انجام مقدمات سفر به گرجستان فقط پاسپورت می باشد و در صورتی که سن پایین تر از 18 سال باشید به اجازه پدر نیاز است .

حضور هر دو نفر زوج خانم و آقا جهت ثبت ازدواج بین المللی نیاز است و نمی توان به وسیله وکالت زن به شوهر و یا بر عکس این عقد بین المللی را انجام داد.

 

قوانین ثبت ازدواج در گرجستان

قوانین ازدواج در گرجستان برای تمامی پناهجویان، پناهندگان و افراد بی تابعیت که ازدواج خود را در گرجستان انجام می دهند مورد اجراست. براساس قوانین ترکیه، فردی با تابعیت گرجستان و یک پناهجو یا پناهنده و یا فرد بی تابعیت و یا دو پناهجو یا پناهنده با ملیت های متفاوت، می توانند در این کشور به عقد ازدواج یکدیگر درآیند و به صورت بین المللی ازدواج خود را ثبت کنند تمام ازدواج های بین المللی ثبت شده در گرجستان براساس قوانین مدنی و مناسبات مرتبط در گرجستان می باشد.

ازدواج ها در طی سه تا نهایتا چهار روز انجام می شود . زوجینی که قصد ثبت ازدواج در گرجستان را دارند می بایست مدارک لازم را ارائه دهند.

لازم به ذکر است که بر اساس قوانین بین المللی ، تنها ازدواج های رسمی ، به رسمیت شناخته می شود. انواع دیگر ازدواج و ازدواج های غیر قانونی به رسمیت شناخته نمی شوند.
ازدواج قانونی از این نقطه نظر دارای اهمیت است که امنیت حقوق فرزندان و همسر، بویژه زوجه را تضمین می کند. ازدواج مذهبی و ازدواج های محلی و لوکال تنها پس از برقراری ازدواج قانونی امکان پذیر خواهد بود.

 

سن قانونی برای ثبت ازدواج در گرجستان

درگرجستان سن قانونی برای ازدواج ۱۸ سال تمام می باشد. تنها موارد خاصی از این قانون مستثنی می باشند و اجازه ازدواج در سنین زیر ۱۸ سال تمام را خواهند داشت:

یک فرد ۱۷ ساله، دختر یا پسر، تنها با داشتن اجازه ی قانونی والدین یا قیم قانونی خود می تواند ازدواج کند. یک فرد ۱۶ ساله، دختر یا پسر، تنها با داشتن اجازه ی قانونی والدین یا قیم قانونی خود و با اخذ اجازه ی رسمی از دادگاه می تواند ازدواج کند.

 

پیشنهاد ما:

امروزه مهاجرت از طریق ازدواج بسیار مورد توجه قرار گرفته ودر کشور گرجستان این شرایط برای ثبت ازدواج بین المللی فراهم است و فرصت بسیار مناسبی برای ثبت ازدواج برای افراد و ایرانیان زیادی که قصد ازدواج در کشور ثالث دارند فراهم است.

در صورت نیاز به ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان، می توانید همینک با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما راهنمایی های لازم جهت انجام عقد بین المللی را ارائه دهند.

 

 
با ما در واتس آپ در ارتباط باشید

برای مشاوره رایگان و تخصصی ازدواج بین المللی همینک تماس بگیرید

کلیه حقوق این سایت متعلق به مبامین می باشد